SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2020 částkou 101 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 05. 08. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Obhajoba 5. místa na MČR v CoachBallu
Vydáno dne 23. 09. 2019 (780 přečtení)

Externí fotogalérie     Na Mistrovství ČR, které se konalo od 20.9. do 22.9., si vybojovalo účast 15 nejlepších týmů z 5 divizí CoachBallové ligy. Tím šestnáctým byli pořádající Klackaři Kostelec. Celkově se jednotlivých divizí v ročníku 2019 zúčastnilo 28 týmů! V divizi Morava jsme měli dva týmy - White a Blue. A právě tým Blue vyhrál svou divizi Morava. Zde jsme sváděli boje o jednotlivé turnajové vavříny vždy s týmem Hit Opava. Tři turnaje jsme vyhráli my, dva zase Opava.

     Na MČR byly vytvořeny čtyři skupiny po čtyřech týmech. V naší skupině "B" jsme měli soupeře z Chomutova, Merklína a Tempa Praha. Naším cílem bylo vyhrát skupinu a jít přímo do čtvrtfinále na relativně slabšího soupeře.
     Hned v pátek po příjezdu jsme začali plnit náš plán. V prvním zápase s Chomutovem jsme soupeři nedali šanci. Oproti našim tradičním prvním zápasům na turnaji jsme tentokrát začali pálit hned od začátku. A pořádně ostrými náboji. Zaznamenali jsme několik home-runů a nad soupeřem jsme vyhráli vysoko 14 : 1!
     Druhý zápas s na první pohled slabším Merklínem, který měl ve svém základu většinou holky, byl naprosto rozdílný. Jako noc a den. Nedařilo se nám pálit. Když už, tak to byly pověstné lufty přímo do rukavic merklínského zkušeného zadního pole. Zápas otáčíme až ke konci utkání na konečných 10 : 7. Uff! Jdeme se ubytovat, tak jako loni do místního kempu. Dáme večeři. Večer a v noci je poměrně velká zima. Děti mají konečně dovoleny mobily a tak jsou spokojené :)
     Druhý den ráno nás čeká poslední soupeř skupiny – a jasně nejsilnější, Tempo Praha. Tento tým byl vítězem CoachBallové ligy divize Sever a tak bylo jasné, že to bude těžký boj. Zápas se nám opět nedaří pálkařsky, snad ještě hůř než s Merklínem. Soupeři stačí průměrný výkon na vítězství 10 : 2 a vyhrává skupinu "B". Troufám si tvrdit, že v dalším průběhu turnaje a s našimi pomalu rostoucími výkony bychom budoucí bronzový tým porazili.
     Bylo tedy jasné, že nás čeká „opravný" zápas. Tedy osmifinále. Nechceme rozhodně hrát o 9. – 12. místo! Naším soupeřem se dle vývoje v další skupině stanou silní Žraloci Ledenice. Ale podobně jako v prvním zápase s Chomutovem předvádíme naprosto famózní výkon. Pálíme jeden home-run za druhým včetně jednoho grandslamu. Obrana hraje precizně bez errorů, celý tým šlape. Výsledkem je přesvědčivé vítězství 17 : 5 a postup do čtvrtfinále!
     Jak jsem psal dříve, cílem na začátku bylo první místo ve skupině. To se nestalo a tak nás ve čtvrtfinále čekal vítěz skupiny "D" – náš starý známý Hit Opava! To, že jsme je letos čtyřikrát porazili a oni nás jen dvakrát tady nic neznamenalo. V zápase byl vidět úžasný coachball. Týmy pálily jako o život. Tolik home-runů snad v žádném jiném zápase nepadlo. Bohužel, Opava jich dala více než my a to rozhodlo. Po nervydrásajícím a nádherném zápase prohráváme 12 : 13 a zítra budeme hrát „pouze" o 5. – 8. místo. Rozhodně to nebyl nás nejlepší výkon na turnaji. S Chomutovem nebo Ledenicemi jsme hráli mnohem lépe, ale nedá se nic dělat. Dnes to byl poslední zápas. Je potřeba si odpočinout a zítra namotivovat děti do dalších bojů.
     Už večer víme, že naším prvním soupeřem v bojích o 5. – 8. místo budou Pasos Pardubice. Tento tým hrál s námi loni v divizi a byl velmi silný. Také letos vyhrál svoji divizi, takže ambice měl stejně jako my asi vyšší. Naši hráči se pomalu rozjížděli. Pasos byli dlouho ve vedení. Poté se ovšem ukázalo, že je náš tým mnohem kompaktnější, více pálí, dělá méně chyb v obraně. Vítězíme 12 : 5 a míříme do boje o 5. místo!
     V něm nás čeká vynikající soupeř. Baseballisté SaBaT Praha. Viděli jsme je v jiných zápasech a tento tým šlape velice dobře. Je sehraný a stejně jako my si asi zasloužil hrát o vyšší příčky. V zápase jde SaBaT do vedení 2 : 0. Utkání je dlouho vyrovnané, několikrát jsme svědky precizní obrany na obou stranách. I dvojauty jsou k vidění. Až v druhé polovině utkání ukazujeme převahu na pálce a stáčíme vývoj na svoji stranu. Vítězíme rozdílem 9 : 2. Náš nejlepší výkon jsme si schovali na poslední utkání. Náš výkon v tomto zápase dokázal, že jsme o medaile mohli a měli hrát.
     Tak jako loni tedy obsazujeme konečné páté místo na MČR v CoachBallu. To letošní je však cennější, protože loni šlo o Open MČR kam se stačilo přihlásit. Letos tady byly samé dobré týmy, které si museli na finálový turnaj vybojovat účast. Náš přemožitel Hit Opava nakonec medaili neslavil. Prohrál utkání o finále s Joudrs a také o třetí místo s Tempo Praha. Dva týmy z naší moravské divize tedy končí na pěkných příčkách, i když toužily po vyšších.
     Letošní tým měl rozhodně navíc. Nicméně, za některé předvedené výkony musíme naše hráče pochválit. Konkurence, zejména ta pražská, je obrovská. V další sezoně dojde k výraznému odlivu hráčů r. n. 2008 a uvidíme, jak se bude dařit. Současná generace 2008 a 2009 však určitě ukáže své kvality v další kategorii - žákovské. Ještě to není úplně jisté (čeká nás MČR žáků) ale zdá se, že právě v kategorii CoachBall bude mít SK Sever Brno letos nejvyšší umístění v rámci ČR. Páté místo je krásné.

     Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

     Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

     EXTERNÍ FOTOGALÉRIE - 1

     EXTERNÍ FOTOGALÉRIE - 2


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Tomáš Mottl | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Srpen
8.8. - CoachBall
8.8.-9.8. - Liga kadetů
8.8.-9.8. - 2. liga juniorek
9.8. - MSL TeeBallu
15.8.-16.8. - Liga žáků
15.8.-16.8. - 3. liga mužů
22.8. - CoachBall
22.8.-23.8. - Liga kadetů
22.8.-23.8. - 2. liga juniorek
23.8. - MSL TeeBallu
29.8.-30.8. - Liga žáků
29.8.-30.8. - Liga kadetek

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.