SK Sever Brno - Hlavní stránka
NSA BRNO JIHOMORAVSKÝ KRAJ TEPLÁRNY BRNO
MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC MČ BRNO-STARÝ LÍSKOVEC ŠLAPANICEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Národní sportovní agentura, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Městská část Brno-Starý Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2022 částkou 335 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 23. 09. 2023   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh

téma * Kadetky zlaté!
Vydáno dne 13. 06. 2022 (670 přečtení)

Fotogalérie     Na víkend 11. a 12.6. bylo naplánováno další kolo Ligy kadetek, tentokráte v Kunovicích. A příprava neproběhla úplně dle našich představ, nepodařilo se zajistit dostupné ubytování a ke konci týdne před turnajem jsem nuceni dělat změny v soupiskách. Naštěstí je nás celkově dost a můžeme navíc doplnit i mladšími kluky kadety.

     V sobotu zahajujeme turnaj proti Snails Kunovice. No a vlítli jsme na Šnečky nemilosrdně, na prkně hází Maruška a chytá Lucka. Ve druhé směně se nám podaří získat maximální počte 6 bodů a tohle už Snails nedotáhnou. Navíc skvěle pracujeme v obraně a nepouštíme soupeře do skórovacích pozic. Dvakrát se podařilo bez bodu odrazit nápor Kunovické pálkařské baterie. První výhra víkendu a vítězíme 10 : 1. Bohužel Terka není úplně ve své kůži a raději odjíždí domů s bolestmi hlavy.
     Na druhý zápas si musíme počkat skoro 3 hodiny, no tak využíváme místní gril a dobře zásobený kiosek. Dalším soupeřem jsou holky z Pasos Pardubice. Stavíme naši rychlou nadhazovačku Verču a ponecháme Lucku na catcherovi. Soupeř však proti nám na prkno nasadil zjevně začínající kadetku. Nadhozy většinou ani nedoletí nad metu a odrážejí se ještě před domácí metou od země. Hned v úvodu si Verča musí vyžádat čas na ošetření, ale naštěstí se hned v druhé půlsměně vrací do hry a bez dalších obtíží dohrála celý zápas. V zápase tak dojde na spoustu tossů od trenéra a zejména Martin, Lucka a Verča posílají daleké odpaly a běžci toho využívají a posouvají se po metách. Ke konci utkání se při rozhazování nadhozu podařilo seriózně otečkovat také trenéra a tak můj loket zdobí řada švů Wilson A 9011 SST, což je přesné označení hracího míče ligy kadetek. Ani po změně nadhazovačky soupeře se už na výsledku nic moc měnit nebude. Druhá výhra víkendu a vítězíme 13 : 4. Do dalších bojů však přicházíme o Elišku i Elišku, které mohli jen na sobotu.
     V neděli začínáme hned ráno od 9hod proti Chorvatskému družstvu Princ ze Záhřebu. To pro většinu holek znamená vstávat kolem 6hod a někdo i dříve. V roli nadhazovačky tedy opět Marie a chytač je tentokrát Johy. Namísto double Elišek máme dnes zahraniční posilu Sashu a zpět i Terku, která vyležela migrénu a je plná úsměvů a nadšení do hry. Po naší první pálce jdeme do obrany za pěkného stavu 0 : 5. Série chyb, nedorozumění, laxního přístupu a nepřesností umožňuje Chorvatkám převzít vládu na hřišti a se sklopenou hlavou si necháme nasypat 6 bodů. Další vývoj utkání je stále plný nepřesností a zejména obranná fáze je hodně hodně hodně vzdálená tomu co jsme dokázali v sobotu. Na pálce dáváme body, ale zbytečně umožňujeme skórovat také Princesnám. Jejich nadhoz je rychlejší, ale 3x strike zónu jsme neviděli. Naše SO jsou tedy více chybou pálkaře na pokusy pálit balóny, které jsou tak daleko od mety, že ani pálit nejdou. V závěru ještě musíme bohužel střídat Terku S. z důvodu nevolnosti a dále ji raději šetřit. Naštěstí naše aktivita v útoku je silnější než naše nezdary v poli a s trochou štěstí ukončujeme zápas vítězně. Poslední pálkařka Princ je SO po 2 nepovedených odpalech na spodní toss, uff. Třetí výhra víkendu a vítězíme 11 : 9.
     Do dalšího zápasu máme opět 2 hodinky oddych a následně nastupujeme proti Slovenkám z Trnavských Panthers. Oproti původnímu předpokladu a domluvě však s vidinou blížícího se finálového dvojzápasu. Nadhoz vychází na Verču a catcheruje Lucka se zatejpovaným ramenem. Naši taktiku neházet krádeže a uvolnit ruku chytače, soupeř za celou hru neprokoukl. Do hry jsme šli v 10 hráčkách, kdy Violka hraje zadní pole a Sasha chodí jenom pálit (vlastně bit). V půlce utkání využívám poprvé pravidlo offensive player only a šetříme Johy na další průběh turnaje. Sasha začala chodit také do pole a Johy už jenom pálí. Trnavské holky nenašli recept na rychlý Verčin nadhoz a my naopak body dali. I když pochopit, že pomalý obloučkový hod také může padnou do strike zóny většině účastníků trvalo celý start na pálce. Čtvrtá výhra víkendu a vítězíme 6 : 1.
     A je tu vysněné finále, opět proti Snails Kunovice. Krátká pauzička mezi zápasy je tak akorát na doplnění zásoby vody a toaletu, aspoň nikdo nevychladne a jsme pořád v tempu. Nadhoz zahajuje Maruška a roli chytače se ujme Johy. Hrajeme opět v 10, v pozici suplujícího pálkaře je Magda a Viol opět jistí obranou část inningu. Po prvním útoku však přišla studená sprcha v podobě 5 doběhů Snails, my odpovědět nedokázali. Ve druhé naopak dominovali naše holky když dovolili pouze bod soupeřkám a sami nasypali maximálních 6 bodů. Trochu s chaosem v počtu bodů, ale nakonec zakončená nádherným dvoumetrovým odpalem Terky H., kterým stáhla Johy až domů. Na týmu je vidět pochopitelná únava, ale dále hrajeme velmi vyrovnané utkání a přetahujeme se o bod. Do 4. směny musíme střídat Marii, která má nadházeno všech 14 možných směn. Catcher má trochu respekt z Verčiny rychlosti, ale holkám to na ose šlo až do konce. Do poslední 6. směny (ano finále se hrálo na 6 směn nebo 100 minut) se šlo s nerozhodným výsledkem 9 : 9. Snails začínají 9. pálkařkou a pak od začátku lineupu a my víme, že čísla 3, 4, 5 jsou ranařky. Kunovické jdou postupně všechny na toss, ale hrajeme dobrou obranu. Ukončí to Julča příhozem z druhé mety, nadvakrát zpracováno ale stihne to. Kunovická nr. 95 je aut na první metě a my můžeme jít pálit. A také začínáme posledním pálkařem Maruškou a pak začátek lineupu. Naše taktika pořadí hráček je jiná a máme hned od 1. místa úderné borkyně a borce. To by mohlo „cinknout“. Marie aut na 1B. Další jde Lucka, která se pošle na dvojku a s chybkou v obraně kunovických je na třetí. Kadetská posila Marťas nenechává nic náhodě a ví proč tam je, bomba do zaďáku a Lucka je doma. Konec, gold medal. Pátá výhra víkendu a vítězíme 10 : 9.
Vítězné tažení z Kunovi končíme legendární pauzičkou na kofču a párek v Buchlovských kopcích u Trampa. Všichni unavení, rozbolení, přehřátí a šťastní. Partička holek kolem generace ročníků 2008, 2009, 2010 vyhrála svůj první turnaj.

     Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

     Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

     Průběžné pořadí Ligy kadetek na webu ČSA

     FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jan Slavík | Informační e-mailVytisknout článek )

  Sociální sítěkulatý roh
Facebook Twitter Instagram
LinkedIn Youtube RSS
Klubový informační systém
Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky

  Kalendář akcíkulatý roh

Květen
27.5.-Liga žáků
27.5.-Liga kadetek
27.5.-2. ČSL žen
28.5.-Liga žáků
28.5.-Liga kadetek
28.5.-2. ČSL žen

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.