SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT NSA JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Národní sportovní agentura, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2020 částkou 101 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 04. 08. 2021   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Žáci White - poslední zápas = první výhra
Vydáno dne 28. 09. 2020 (657 přečtení)

Externí fotogalérie     Poslední turnaj v Lize žáků náš tým SK Sever Brno White čekal v Havlíčkově Brodě na domácí půdě Hippos. Tajně jsme doufali, že bychom se dnes konečně mohli dočkat první výhry v sezoně. Konečně přetlačit třeba takové Falcons?

     Turnaj výrazně ovlivnilo počasí. V sobotu bylo asi 7 stupňů a hustě pršelo asi až do 14 h. Na místě jsme bohužel byli již v 8 h ráno a čekali neuvěřitelných 7 hodin na první zápas. Čekání jsme si naštěstí alespoň trochu zpříjemnili po ubytování v místním penzionu a asi 2 h relaxu na pokojích.
     Zápasy se zkrátily na 60 minut. Myslím si, že to je pro kategorii žáci kde hrají i 10-11-tileté děti zcela dostačující. V prvním klání na umělé trávě navlečeni do mikin a bund jsme nastoupili proti domácím Hrochům. Hroši jsou favorité celé ligy a tak byla naše prohra 1 : 7 vcelku uspokojivá. Kvalitu našeho nadhozu výrazně negativně ovlivnilo počasí i nezvyklý hrací povrch.
     Na další zápas se naštěstí nečekalo dlouho. V druhém klání jsme změřili síly s Falcons Hradec Králové. Bohužel jsme po několika hrubých chybách dostali soupeře na koně. Opět jsme ho pustili do výrazného vedení. Podařilo se nám ale i několik výborných momentů - třeba trojmetový odpal a výrazná bodová šňůra v jedné ze směn. Prohra 6 : 11.
     Po tomto zápase jsme se šli urychleně ubytovat a odpočívat po velmi náročném dni. Druhý den nás přivítalo doslova mrazivé ráno. Naštěstí už však nepršelo a nefoukal studený vítr.
     Konečně jsme se dočkali regulérního softballového hřiště a to v zápase s Klackaři Kostelec. A zde se také rapidně zvedl náš výkon. Dařilo se nám na nadhazovacím prkně kde vládl Dan, v obraně i na pálce. V jednu chvíli jsme měli velmi příjemné skóre 5 : 6. Podařilo se nám úspěšně složit několik sebeobětovacích úlejvek a hráči se nám konečně rozpálili. Při obsazené 3. metě ke konci zápasu jsme však selhali v klíčovém momentu, kdy nám soupeř po odpalu našeho pálkaře zahrál nejdříve šlapaný aut na 1. metě a ještě stihl vyautovat dotykem pozdě vyběhnuvšího hráče ze zmíněné třetí mety. Pak už si Klackaři výhru 6 : 11 uhlídali. Nic to však nemění na tom, že náš výkon byl asi nejlepší v celé sezoně. Také jsem hráče pořádně pochválil!
     V posledním zápase s naším "A" týmem Blue jsme nastupovali v klidu s cílem zahrát dobrý softball. Blue již měl v tuto chvíli zajištěn postup na finálový turnaj a tak zřejmě podlehl lehkému sebeuspokojení a možná došlo i k mírnému podcenění. Od začátku velmi dobrý zápas z naší strany. Spolehlivý výkon Šimona na nadhazovacím prkně. Pálkaři se taky činili - povedená úlejvka, 2-metové odpaly z tossů od Ondry a velmi koncentrovaný výkon v obraně. Tři minuty před vypršením času vedeme 5 : 4 a začíná nová směna. Šimon najednou vylepší svůj nadhoz, který v poslední směně již lehce vadl. Nepustíme soupeře vůbec do hry a po třech rychlých autech vítězíme. V posledním zápase sezony se nám podaří konečně zvítězit, když zdoláváme Sever Brno Blue 5 : 4!
     Nutno poznamenat, že jsme si výhru už konečně zasloužili. Jsem rád, že se to podařilo i v sestavě s 5 coachballisty s průměrně velmi mladým týmem. Spousta z nich už se může příští rok soustředit už jen na klasický softball s nadhozem.
     Chtěl bych moc pochválit "svůj" tým za velmi dobré výkony v celé sezoně. Někdy se dařilo více, někdy méně. Forma vygradovala na posledním turnaji, kdy jsme se také poprali velice úspěšně s náročnými "zimními" podmínkami a prokázali velkou bojovnost.
     Děkuji také rodičům za jejich pomoc a za to, že s námi trávili několik náročných víkendů. A že podporují své děti ve sportu! SK Sever Brno White prokázal velkou věc, když sestavil tým ze tří tréninkových centrech (Brno, Blansko, Šitbořice) a stejně předváděl velmi pěkný softball. A to i přesto, že měl tu velkou nevýhodu, že jeho hráči nemohli trénovat spolu na jednom tréninku. Tým se sehrával za pochodu až při jednotlivých turnajích. Je tedy jasné, že naše sehrávání trvalo déle než u ostatních týmů.
     A proto jsem na něj a jednotlivé hráče velmi hrdý!

     Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

     Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

     Průběžné pořadí Ligy žáků na webu ČSA

     EXTERNÍ FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Tomáš Mottl | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter Instagram
LinkedIn Youtube RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Červenec

Kam za sportem v Brně


  Tréninkykulatý roh
Softball
TC Brno

BeeBall
ÚT - 16:00-17:00
PÁ - 16:00-17:00

TeeBall, CoachBall
ÚT - 17:00-18:00
PÁ - 17:00-18:00

Žákyně
ÚT - 17:30-19:00
PÁ - 17:30-19:00

Žáci
ÚT - 17:30-19:00
ČT - 16:00-17:00
PÁ - 17:30-19:00

Kadetky, juniorky
PO - 16:00-17:30
ST - 16:00-17:30

Kadeti, junioři
PO - 17:30-19:30
ST - 17:30-19:30
ČT - 17:00-18:30

Ženy, Muži
ČT - 18:00-19:30

TC Šitbořice
Pondělí, Středa a pátek
14:00 - 15:30

TC Šlapanice
ST - 16:30-18:30
PÁ - 16:00-18:00

Lední hokej
Individuální

Triatlon
Individuální


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.