SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2020 částkou 101 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 15. 07. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Žáci úspěšně zakončili sezónu na mezidivizním turnaji 2. ligy žáků v Táboře
Vydáno dne 30. 09. 2018 (691 přečtení)

Fotogalérie     Softballová sezóna se chýlí ke svému konci a tak tým žáků vyrazil o víkendu 15. - 16. 9. do Tábora, kde se konal závěrečný mezidivizní turnaj 2. ligy žáků o celkové 7. - 15. místo. Rozlosování nám ve skupinové fázi přiřadilo čtyři soupeře - Hladové hrochy ze Sezimova Ústí, tým ZŠ Jana Wericha Praha, Žraloci Ledenice B a tým Pegas Sedlčany.

     Po brzkém ranním odjezdu z Brna nás v dopoledních hodinách přivítala v táborském areálu slunečná sobota. Desítka statečných nastoupila k prvnímu zápasu turnaje proti Sezimovu Ústí. Zápasovou premiéru si v tomto zápase odbyl Marek Felkl. Zápas se nám však příliš nepovedl a po slibném úvodu nakonec prohráváme 4 : 11.
     Po obědě v místí restauraci jsme nastoupili k druhému zápasu proti pražskému týmu ZŠ Jana Wericha. Koncentraci jsme však zřejmě zapomněli u jídelních stolů a po úvodním útoku soupeře prohráváme 0 : 6. K následnému obratu zápasu přispěla další premiéra. Na nadhazovací prkno se postavil Honza Dvořák a spolu s probuzenou obranou, která po zbytek zápasu fungovala bezchybně, umlčel pálky soupeře. Na pálce předvádíme koncentrovaný výkon podpořený agresivním během po metách. Odměnou nám je první výhra v turnaji s výsledkem 11 : 7. První výhru v kariéře nadhazovače si připsal Honza Dvořák, který též zaznamenal dva premiérové strikeouty.
     V posledním zápase dne nás čekal tým Žraloci Ledenice B. Soupeře známe z turnajů základní části a tak víme, že tito žraloci nedají navzdory svému nízkému věku nic zadarmo a umí pořádně kousat. Nic tedy nepodceňujeme, do zápasu vstupujeme koncentrovaně a otěže zápasu máme po celou dobu pevně ve svých rukou. Útok funguje spolehlivě, stejně jako obrana dirigovaná Lukášem Kelblem na nadhozu, který si zpravil chuť z úvodního prohraného zápasu a dovedl tým k druhé výhře v turnaji. Tato má podobu 13 : 0.
     Sobotu tak končíme s bilancí dvou výher a jedné prohry. Důležitější než výsledky je však skutečnost, že se tato neúnavná desítka prezentuje jako tým s velkým potenciálem a srdcem, které pumpuje dávky sebevědomí do hráčů s každým odehraným zápasem. Po zápase odjíždíme do nedalekého kempu, kde máme zajištěné ubytování. Po společné týmové večeři nás před večerkou obohacuje Honza Dvořák svými vtipnými historkami ze soustředění.
     V neděli ráno nastupujeme k závěrečnému zápasu skupiny proti týmu Pegas Sedlčany. I v tomto zápase pokračujeme v dobrých výkonech a po vyrovnaném úvodu nakonec vítězíme 7 : 4. Třetí výhra v turnaji nám zajistila druhé místo ve skupině a v prvním kole play-off se můžeme těšit na tým Falcons Hradec Králové.
     Zápas s východočeskými Falcons má od začátku jednoznačný průběh. Brzy se dostáváme do výraznějšího vedení a tak si můžeme dovolit pošetřit startujícího Lukáše Kelbla na nadhozu. Na prkně se postupně střídá Honza Dvořák a Vojta Slavík, oba předvádí společně se zbytkem obrany dobrý výkon. Odměnou nám je výhra 11 : 1 a postup do semifinále turnaje, ve kterém na nás čeká náš moravský rival, tým Locos Břeclav.
     V semifinálovém zápase předvádíme bezesporu nejlepší výkon sezóny. Lukáš Kelbl předvádí na nadhozu heroický výkon a spolu s vynikající obranou nepouští soupeře první dvě směny na mety. Náš útok je úspěšný a ujímáme se vedení 3:0. Když ve třetí směně Locos obsadí bez outu první a třetí metu, odpovídáme nejprve řezanou krádeží s outem na domácí metě po ose Voříšek (spojka) Slavík (catcher), následnou chycenou opožděnou krádeží třetí mety v podání Kelbl (nadhoz) Vraník (3B). Třetí out směny zařizuje Lukáš Kelbl strikeoutem. Trenéři jsou z obranné hry svého týmu nadšení a dávají náležitý průchod emocím. Ve čtvrté směně si však v obraně vybíráme slabší chvilku, kterou soupeř tvrdě trestá a po sérii následných odpalů otáčí stav zápasu na 3:4 v náš neprospěch. Když už se zdálo, že nám finále proklouzne mezi prsty, ukázali jsme velkou morální sílu a týmového ducha a zápas v dramatickém závěru otočili na konečných 5 : 4 v náš prospěch.
     V následném finále a zároveň posledním zápasu sezóny nám byl soupeřem tým Pasos Pardubice. V průběhu finále se na většině našich hráčů podepsala únava z předešlých zápasů, která přispěla k celkově slabšímu výkonu na pálce. Obrana je průměrná, a to na s chutí hrající perníkáře nestačí. Po vyrovnaném průběhu nakonec finálový zápas prohráváme 2 : 4.
     Z turnaje si tak odvážíme 2. místo a celkově ve 2. lize žáků pro rok 2018 obsazujeme 8. místo z 16 týmů.
     Za předvedené výkony na závěrečném turnaji zaslouží všichni hráči a hráčky hlubokou poklonu. Většina hráčů/hráček zaznamenala během sezóny velký výkonnostní pokrok. Poděkování hráčům/hráčkám náleží také za to, že je dlouhá série proher, která nás po většinu sezóny provázela, neodradila od poctivé práce na trénincích. Tréninková dřina a vytrvalost přinesla v pravou chvíli zaslouženou odměnu. Celý tým mimo jiné prokázal, že se v něm skrývá velký potenciál a příslib do dalších sezón. Stačí jen neusnout na vavřínech a dále poctivě koncepčně pracovat.
     Závěrem tímto děkujeme všem rodičům, kteří náš tým po celou sezónu neúnavně podporovali a doprovázeli na jednotlivé turnaje. Bez Vás by to nešlo.

     Kompletní výsledky na webu ČSA

     Konečné pořadí 2. ligy na webu ČSA

     FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Matěj Urbánek | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Červenec
24.7.-26.7. - Interpohár

Srpen
1.8.-2.8. - Liga žáků
8.8. - CoachBall
8.8.-9.8. - Liga kadetů
8.8.-9.8. - 2. liga juniorek
9.8. - MSL TeeBallu
15.8.-16.8. - Liga žáků
15.8.-16.8. - 3. liga mužů
22.8. - CoachBall
22.8.-23.8. - Liga kadetů
22.8.-23.8. - 2. liga juniorek
23.8. - MSL TeeBallu
29.8.-30.8. - Liga žáků
29.8.-30.8. - Liga kadetek

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.