SK Sever Brno - Hlavní stránka
NSA BRNO JIHOMORAVSKÝ KRAJ TEPLÁRNY BRNO
MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC MČ BRNO-STARÝ LÍSKOVEC ŠLAPANICEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Národní sportovní agentura, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Městská část Brno-Starý Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2022 částkou 335 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 24. 06. 2024   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh

téma * Žákyně zlaté
Vydáno dne 24. 04. 2023 (727 přečtení)

     Žákyně, dívky do 13 let začaly svou pouť sezónou 2023 v sobotu 22.4. od 11 hodin proti Kunovickým Snails. Rozehráli jsme 1. kolo ligy žákyň v areálu Olympie Blansko na Strawberry fields. Jak název baseballového areálu napovídá, dříve tam byla jahodová plantáž. Nastupujeme v 10 hráčích s Verunkou na prkně a Johy dřepí za domácí metou. Emu pobolívá rameno a tak jsme se rozhodli ji nasazovat výhradně jako DP, bude chodit pouze do útočné fáze. Hned v úvodní směně jsme inkasovali doběh.

     Naše hra v poli nebyla vyloženě špatná, nadhazovací osa fungovala výborně, ale naprostou neschopnost jsme po celý tento zápas předváděli na pálce. Kunovická nadhazovačka Alča přitom házela pěkné rovné středně rychlé palitelné nadhozy. Snails přidali ve 3. směně ještě bod. Severky však po celý zápas nedotlačili jediný bod. Vlastní pasivitou v útoku tak prohráváme úvodní zápas sezóny 0 : 2.
     Druhý zápas sobotního dne bylo utkání proti domácí Olympii. Na prkně zkoušíme Johanku a catcheruje Magda. Na první metě má premiéru Stella a Sonya se už zabydluje u 3. mety. Holky se pálkařsky probudily a naši hru musí ukončit rozhodčí po 6 bodech. Olympia dokázala skórovat pouze 1x. Zkoušíme více kombinací v poli. Po střídání jde do hry také poprvé ve starší kategorii Gabča. Naše družstvo je v tomto složení nové a holky se musí sehrát, zaváhání a chybičky se objevily snad v každé směně. My si však náskok ještě zvětšili a ani 6 bodů Blanska nestačilo. Můžeme si tedy připsat první výhru ročníku 2023 a to 8 : 6.
     Poslední sobotní duel hrajeme proti Cats Brno. Kočky přijeli opět ve velmi hojném počtu plném nováčků. Trenérské duo manželů Stříteckých z tohoto faktu má těžkou hlavu, ale drží se hesla, že s úsměvem jde všechno líp a tak holky učí a povzbuzují, jak jen můžou. Severky jsou v tomto měření nepoměrně zkušenější a celou dobu nenechávají nikoho na pochybách, kdo bude vítězem hry. Pěkný start na prkně zaznamenala Sonya a Vanda pomáhala z catcherovské pozice. Ema opět pouze na pálce. Soupeřův nadhoz severkám vyhovoval a byly na pálce i v běhu po metách zdravě aktivní. Sobotu ukončujeme vítězně 12 : 2.
     V neděli 23.4. jsme zahájili zápasem proti Locos Břeclav. Nadhazování se ujala naše nejmladší nadhazovačka Lenka a premiéra to byla skvostná. Do páru dostala zkušenou Magdu na catcherovi a psychickou podporu Johy na spojce a Verču na 2. metě, které byly poblíž, aby mohly přispěchat s radou nebo uklidněním situace. Lenka je kliďas a možná to ani nepotřebovala, házela si svoje a evidentně se i bavila. Nic na tom nezměnili ani 2 obdržené body v úvodním inningu. Severky kontrovali 5-ti doběhy a dalších 5 přidaly ve 2. směně. Léňa nakonec odházel krásné 3 směny a za stavu 10:4 uvolnila místo pro uzavření zápasu Johance. Břeclavské hráčky se učí rychle a z loňského otloukánka vyrůstá pěkný soupeř. Starší holky přešli do kadetek, ale základna je Břeclavi veliká a na nedostatek hráček si nemohou v Locos stěžovat. Navíc některé starší holky mohou vypomoct i žákyním s užitím pravidla R-1. Severky zahájily neděli slibně vítězstvím 13 : 4.
     Bilance 3 výher základní skupiny nás poslala do finále proti Snails Kunovice. U oběda se tedy těšíme na odvetu s kunovickými a doufáme, že už víme na co, že ta pálka je, když už stojím u domácí metě a letí proti mně nadhozený míč.
     Verča se staví na nadhazovací metu a catcherovské vybavení oblékla Vanda. Náš tým přišel jako vyměněný a od začátku jsme byly ve všech částech mnohem více aktivní než v sobotu ráno. Poprvé také nastupuje společně sesterské duo Ama s Medou a spolu se Stellčou kryjí zadní pole. Úvod byl velmi vyrovnaný a Snails získali jednobodový náskok. Pálkařské opory na obou stranách získali body. Ale Severky ukázaly větší aktivitu na pálce. K obratu zavelela Ema, pak Lenka z tossu krásným linedrive až do zadního pole a následně také střídající Marianka životní trefou až k homerunovému plotu. Další pálkařky v pořadí pak Mary stáhli až k doběhu na domácí a bylo co slavit, i slzičky štěstí se na tvářích objevily. Z našich spadla nervozita a do poslední směny jsme šli s náskokem 6 bodů. Hecování „bez bodu“ se podařilo a holky mohly slavit pomyslné zlato s vítězným skóre 9 : 3.
     Celý turnaj byl nasycen fajn softballovo – baseballovou atmosférou a bylo se na co koukat, vždyť v některých chvílích se v areálu hrálo na všech 4 hřištích. Počasí nám přálo a obecně na hřišti panovala přátelská atmosféra. Rodiče a sourozenci vytvářeli Severkám nejen zázemí, ale také mocně a hlasitě fandili s využitím nového fanouškovského bubnu. Jedinou skvrnou na kráse tak byl vyvrknutý kotník Káji, která se musela doma léčit a nemohla si to užít s ostatními.

     Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

     Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

     Průběžné pořadí Ligy žákyň na webu ČSA

[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jan Slavík | Informační e-mailVytisknout článek )

  Sociální sítěkulatý roh
Facebook Twitter Instagram
LinkedIn Youtube RSS
Klubový informační systém
Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky

  Kalendář akcíkulatý roh

Květen
27.5.-Liga žáků
27.5.-Liga kadetek
27.5.-2. ČSL žen
28.5.-Liga žáků
28.5.-Liga kadetek
28.5.-2. ČSL žen

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.