SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT NSA JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC MČ BRNO-STARÝ LÍSKOVEC
TEPLÁRNY BRNO

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Národní sportovní agentura, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2021 částkou 222 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 18. 08. 2022   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh

téma * Výheň na Poháru žákyň
Vydáno dne 20. 06. 2022 (216 přečtení)

Fotogalérie     Prodloužený víkend 17. až 19.6. měl patřit vrcholu jarní softballové části také v kategorii žákyň do 13 let. Softballová asociace připravila Open Pohár žákyň na 3 hřištích Svoboda parku v pražských Bohnicích. Do turnaje se přihlásilo 14 družstev z celkových 25, které tuto kategorii v ČR hrají. Mezi účastníky, kteří jsou schopni postavit družstvo pouze z dívek, chybí snad jen Snails. Tentokrát nelze použít ani starší začátečníky, tak jsme Terku H. s sebou vzali jako asistentku trenéra. Los turnaje k nám nebyl úplně vlídný, dostali jsme 2 týmy ze superligy a z toho Chomutov je aktuálně na 2. pozici. Na soupiskách soupeřů se to jen hemžilo hostujícími hráčkami a je zjevné, že většina posilovala z neúčastnících se tím nejlepším. Naše ambice se tak upínali k umístění kolem 10. No, ale byl to vrchol jarní části a Severky ukázali, že je sport baví, jsou navzájem parťáci a i přes nepřízeň losu, počasí a rannímu vstávání umí zabojovat.

     V pátek 17. se tedy holky ulily ze školy a v 9 hodin nasedáme do vypůjčené dodávky a Krtkova Kadjara a vyrážíme směr hřiště Praha Joudrs. První zápas proti Beavers Chomutov začíná ve 13 hodin, takže hned pěkně od podlahy proti jednomu z favoritů poháru. Na prkno stavíme Verču a zadácké vybavení oblíkla Magda, mimořádně posilujeme zadopolaře. Začátek jsme zvládli a 2 směny drželi krok se soupeřem, pak ale Bobřice zabrali na pálce a my udělali pár zbytečných chybek v obraně. Naše pálka by také mohla být lepší, rozhodně se nejedná o nepalitelnou nadhazovačku. V závěru ještě střídáme nadhoz, ale Chomutovské holky si už vítězství pohlídali a prohráváme 1 : 8.
     Právě teď odbyla pátááá a my začínáme na hřišti s umělým povrchem zápas proti Tempu Praha. Z hora ještě praží slunce a od spodu sálá rozehřátá guma umělého povrchu, ale jestli chceme plnit náš cíl, tak musíme vyhrát. Na prkně zahajuje Eliška a catcheruje Johy. Dle předpokladu na nás holky z Tempa stačit nebudou, i když musíme uznat klady spojky a středního pole, která takřka dostane Johy bravurním laserem ze zadního na první metu. Postupně zvyšujeme náskok a soupeřkám jsme umožnili pouze bod. Do 4. směny střídáme nadhazovačku za Terku V. Naši oficiálně jedinou pick-up hráčku, i když, Terka s námi hrála již 2 sezóny a tak ji bereme skoro jako vlastní. Vítězíme 10 : 1 a naštěstí se hřištěm "na umělce" loučíme až do konce turnaje. Tamní výheň připomíná spíše peklo klece Oktagonu.
     Přesun auty na spaní, které tentokrát máme zajištěno ve školce na pražském Břevnově. Sluší se poděkovat paní ředitelce Jindře za poskytnutí azylu a komfortu samostatného bydlení za příznivou cenu. Družstvo se večer doplňuje o Ami a asistenta trenéra Teru H. Ráno nám však cinká budíček již v 6:30 a následuje rychlý přesun zpět na Joudrs.
     Sobotní program začínáme v 9 hodin proti Eagles Praha, posílené o 3 Šnečky. Z výsledkové tabule se dozvídáme, že Eagles to nandali Chomutovu 9 : 0, my se však musíme soustředit na svoji hru a naše jízda může začít. V první směně jsme nedali nic a dostali první, a poslední. V útoku druhé si pro vyrovnávací bod doběhla Eliška a Anežka ukázala sérii foulballů, že by kontakt s míčem. Asi rozhodující moment v obraně však přinesla dohrávka 2. směny. Eagles obsadil 2. i 3. metu a po odpalu z tossu se daří double out Sasha ze spojky Terce na 1B a pak ještě na Johy domů kde tečuje dobíhající hráčku Eagles. K obratu Severky zavelely v 5. směně když po pěkných hitech a s pomocí chybiček soupeřek máme dalších 5 doběhů. Vítězíme 6 : 1.
     Další souboj začíná ve 14:30 proti hráčkám Arrows Ostrava, které mají zraněnou klíčovou nadhazovačku a vypůjčené holky z HITu Opava. Nadhazovat začíná Terka V. a za domácí metou dřepí Magda, hrajeme v 10 se suplujícím pálkařem DP. Jako první nastupují na páku Arrows a hned získávají bod. Severky, ale hned odpověděli sérií odpalů a doběhů a zajistili si vedení o 4 body. Další body přinesla až třetí směna, ve které Arrows dovezli domů bod. Využíváme výhod hry v 10 a mícháme sestavou a to střídáním nadhazovačky za Sashu, jako hráč pouze na pálce - OPO nadále chodí Ami. A další 3 body přidaly ostravské holky v další směně a ujaly se vedení. A další body přidávají i v 5. směně. Ještě jednou musíme střídat nadhoz, na prkno se vrací Terka, která sice zastaví nápor Ostravských, ale na poslední pálku nastupujeme s deficitem 4 bodů za stavu 8 : 4. Ve stínu je stále 31°C a na ostravském nadhozu je již znát únava. Johy i Terka se s velkou dávkou štěstí dostávají na mety a následně skórují. Závěrečný hit patří Lizi, která posune Anežku na 3. metu, navíc na sebe ihned stáhne pozornost krádeží 2, Arrows chybuje příhozem a Anežka dobíhá vítězný 9. doběh. Hra plná zvratů a přetahování o vítězství končí naší výhrou 9 : 8.
     Posledním sobotním utkáním je čtvrtfinálová bitva s Kotlářkou Praha. Pražandy využili domácího prostředí a na většinu dne odjeli z hřiště domů se chladit v klídku domova nebo na zahradě v bazénu, navíc je to jejich teprve 2 zápas dne. Severky se pečou na sluníčku celý den a čeká nás trochu neobvykle 3 zápas dne. Nadhazovat začíná Eliška a Johy chytá. Po první směně jsou obě strany bez bodů. V druhé jsme doběhli 2x, ale soupeřky nás hned dotáhli také 2 doběhy. Ve třetí Kotlářka zvládla 4 doběhy a ujala se vedení. Severky, ale nesložili hlavu, vyburcovali v sobě další energii a v úvodu 4 směny dotáhly také 4 body. Do posledního inningu tedy jdeme stále s nerozhodným výsledkem 8:8. Dohrávka patří Kotlářce a té se podařilo domů dotlačit vítězný bod. Se slzami v očích končí další dramatická bitva tohoto víkendu a prohráváme 8 : 9.
     Tak jak jsme ráno ve Svoboda parku sami začali, tak ho také uzavíráme. Je po 21 hodině a my se teprve balíme na přesun do školky k večeři a k zaslouženému relaxu. Díky Petrovi Š., který se cestou zastaví pro objednávku pizzy, máme večeři na stole krátce po příjezdu. I tak jdou holky spát až kolem 23 hodiny a s vidinou zítřejšího zápasu zase od 9 hodin. Ach jo. Teploměr ukazuje stále 26°C.
     Ráno jsou všichni jako vysloužilí námořník co si potřebuje něco ještě chvilku popřemýšlet, ale zvládáme to a na 9 hodinu jsme nastoupení na brněnské derby proti CATs. Nadhazuje Verča a catcheruje Magda. Po první směně 2 : 2, kterou zakončí tečovaný aut na domácí Eliška od příhozu Johanky po chybičce Magdy při vracení míče na prkno a ukazuje se tak, jak je důležité se vzájemně zabíhat. V další směně přidáme dva bodíky a Kočky vyjdou s nulou po senzační směně nadhazovačky Verči s bilancí 1x strikeout a 1x chycený přímý odpal ze vzduchu Ve stínu je již zase 27°C a tak raději střídáme nadhazovačky a jde tam Terka. Za Severky doběhne jen Terka, zatímco CATS využijí 2 odpalů do zadního a chybičky naší prvometařky a stáhnou celý náskok Severu. Opět je stav nerozhodný, 5 : 5. Ve 4. směně doběhnou hned 4 Severky a stav se do konce zápasu již nezmění. Nemalou měrou se zasloužila také Anežka bránící 3. metu a skvělým příhozem na out na jedničku. Tento zápas plný přehozů, tossů a průtoků catchera na obou stranách vítězíme 9 : 5.
     Na souboj o celkové 5. místo vyzveme v odvetě Chomutovské Bobry. Hrajeme krátce po poledni a teploměr už překročil 30. Chceme vyhrát, ale naše předsevzetí je dávno splněno. Na Sverekách je vidět prima bojovná a uvolněná nálada, opět se hrou především baví. Hrajeme v 10 s DP hráčkou Anežkou, která startuje útok, a hned v úvodu dostáváme chomutovské holky pod tlak 2 staženými body. Na prkno se postaví Eliška a bere si s sebou svoji dvorní chytačku Johy. Beavers dají 1 bod. Ve druhém inningu my nedáme nic a soupeřky srovnávají na 2 : 2. Další vývoj zápasu je bohužel prokazatelně dle videozáznamu ovlivněn metovým rozhodčím a Chomutovští odskakují na vedení 2 : 5. V další směně ubíráme náskok na rozdíl 1 bodu, kdy Marianka poprvé protlačí svůj odpal až do travnaté části fieldu. Vzhledem k hracímu času je tato směna poslední a tak končíme na 6. příčce celkového hodnocení. Na vyhodnocení se dozvídáme, že v soutěži dovedností Clash of skills končíme také na 6. místě, a to před Chomutovem. Na teploměru je 34°C, jdeme do stínu, vydechnout a na oběd.
     Takže jak jsme hráli? #1 Vanda kromě zadního pole zkouší také dvojku nebo třetí metu a hlavně je to náš záložní catcher, a že toho při rozhazování pochytala opravdu hodně. #8 Verča je stabilní dvojka a na svůj věk velmi důstojný nadhazovač s neuvěřitelnou přesností. #12 Marianka obsazuje zadní pole a velký pokrok udělala na pálce. Bez #15 Magdy bychom asi nehráli, druhý catcher do páru s Johy a pálkařská opora týmu. #22 Anežka předvedla svůj senzační turnaj jak v obraně, tak i na pálce, bohužel se nelíbila slečně rozhodčí v posledním zápase. #24 Violka je stabilním pilířem pravé části zadního pole. #38 Sasha asi nikoho nechce pustit na pozici shortstopera, tam je nedocenitelná, a když zaskočí také na prkně, soupeřky to nemají lehké. #39 Sonia je další benjamínek týmu, ale v zadním poli je dobrou hráčkou, navíc s poměrně tvrdou ránou na pálce. #44 Bea hraje nejvíce rohy na 1. nebo 3. metě, pálky se nebojí a umí být důležitý starter s rychlým během po metách. S #46 odehrála turnaj "naše" posila Terka z Blanska, paří k základu pálkařského útoku a nadhazovačské skupině. #60 Eliška je náš pilíř na nadhazovacím prkně a její strategii spousty složených ulejvek za celý turnaj soupeři neprokoukli. #71 Ama brání 2. metu nebo zadní pole, což je pozice pro rychlé nohy, které Amálka má. #73 Johy tvoří základní osu s Eliškou a za každý dvoumetový odpal má doma slíbený punčový řez, takže se snaží i v útoku. Nejvyšší číslo dresu #83 Liza se stala důležitou hráčkou v zadním a umí i zaskočit na 3. metu. A po poháru už si bude navždy pamatovat rozdíl v běhu po metách mezi softem a baseballem. Terka H. obrovsky vypomohla s přípravou kamarádek na každý zápas, když naházel snad 1000 a 1 nadhoz v klecích při rozpalování. V nepřítomnosti našeho hlavního scorera také poctivě hlídla bodíky. Petr i přes nemocný výfuk svého Forďáka dovezl, odvezl, nakoupil, navařil a hlavně sehnal sobotní pizzu k večeři. Roman byla druhá rodičovská pomoc celého turnaje, bez které bychom to celé zvládali jen těžce, s Peťou tvořili naše zázemí. Jindra poskytla přístřeší školky. Krtek a Předseda se snažili řídit hru a z pozice coachů určovat strategii a vypomoct hráčům v jejich snažení. Takže těm všem patří vzájemný dík, všichni dohromady tvořili tým Severu Brno.

     Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

     Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

     FOTOGALÉRIE

Související články:
Žákyně vstoupily do sezóny (25.04.2022)

[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jan Slavík | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter Instagram
LinkedIn Youtube RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Srpen
20.8.-21.8. - Liga žákyň
20.8.-21.8. - Superliga kadetů
20.8.-21.8. - 3. liga mužů
26.8.-27.8. - Liga žáků
26.8.-27.8. - Liga kadetek
26.8.-27.8. - 2. liga juniorů
26.8.-27.8. - 3. liga žen

Záři
3.9.-4.9. - CoachBallová liga
3.9.-4.9. - Superliga kadetů
3.9.-4.9. - 3. liga mužů

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE

tarsus escort adana escort adıyaman escort afyon escort ağrı escort aksaray escort amasya escort ankara escort antalya escort ardahan escort artvin escort aydın escort balıkesir escort bartın escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingöl escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort çanakkale escort çankırı escort çorum escort denizli escort diyarbakır escort düzce escort edirne escort elazığ escort erzincan escort erzurum escort eskişehir escort gaziantep escort giresun escort gümüşhane escort hakkari escort hatay escort ığdır escort ısparta escort istanbul escort izmir escort kahramanmaraş escort karabük escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kırıkkale escort kırklareli escort kırşehir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort muğla escort muş escort nevşehir escort niğde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort şanlıurfa escort siirt escort sinop escort sivas escort şırnak escort tekirdağ escort tokat escort trabzon escort tunceli escort uşak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort

Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.