SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT NSA JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Národní sportovní agentura, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2021 částkou 222 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 25. 10. 2021   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - 3. ČSL žen odstartovala
Vydáno dne 06. 05. 2012 (2007 přečtení)

     O horkém víkendu 28.4. - 29.4.2012, kdy teploty přesahovaly 30 stupňů ve stínu, se naše družstvo žen (místo toho aby se válelo někde u vody :-) vydalo na první turnaj 3. softballové ligy žen. Třetí liga žen je novinkou letošní sezóny. Je určena pro všechny týmy na úrovni přeboru v celé České republice, které mají zájem zahrát si i s jinými, než tradičními soupeři, případně mají postupové ambice. Pořádá se formou pěti turnajů v průběhu sezóny a přihlásil se do ní velmi slušný počet 18-ti týmů. My jsme se přihlásily hlavně z toho důvodu, abychom viděly, jak se hraje softball i mimo naši moravskou kotlinu a potkaly se na hřišti s novými soupeři.

     První turnaj se ukázal být zkouškou pro náš tým z několika dalších důvodů. Oproti minulým sezónám se nám výrazně obměnil hráčský kádr, větší půlka dřívější základní sestavy letos za nás z nejrůznějších důvodů nenastoupí, a naopak se naše řady rozrostly o pár šikovných holek z Třebíče. Zajímalo nás tedy, jak se porveme s absencí hráček na stěžejních postech a jak se nám podaří spolu se sehrát. Krom toho byly tyto zápasy naše první letošní, a tak jsme na turnaj nejely s velkými ambicemi, ale chtěly jsme si zahrát a vyzkoušet různé herní kombinace.
     Turnaj se měl konat na pražské Krči, avšak jediná naše skupina byla přesunuta do Sedlčan, což se ukázalo být jako poměrně nepříjemná záležitost, vzhledem k tomu, že se do nich jede z Brna necelých 5 hodin vlakem (když to jde dobře). Většina týmů tedy z Brna vyjížděla už po páté hodině ranní, ale díky tradiční „spolehlivosti“ českých drah jsme se na hřišti sešly až půl hodiny před prvním zápasem. Tam už na náš čekal natěšený soupeř pražského Tempa v úctyhodném počtu 18-ti hráček, z nichž velká část měla zkušenost z posledních let v Extralize a druhé lize. Naše trenérka se nezalekla a nasadila poměrně silnou sestavu: 1 – Hobzová, 2 – Čaputová, 3 –Sibová, 4 – Jaborníková, 5 – Eliášová, 6 – Slepičková Grove, 7 – Uřídilová, 8 – Kozáková, 9 – Šamlotová. Zápas začínal už ve velmi solidní výhni s Tempem na pálce, které nenechalo nic náhodě a začalo bušit jeden míč za druhým do vnějšího pole. Hodně z nich bylo krásných hitů, ale nám vázla hlavně spolupráce mezi vnějším a vnitřním polem, záhy se přidaly další chyby, a tak Tempo hned v prvním směně otočilo celý lineup. My jsme na pálce nepředvedly vůbec nic, co by stálo za řeč, a tak zase bylo na řadě Tempo, které pokračovalo v rozjeté pálící jízdě. V průběhu zápasu jsme zkusily vystřídat nadhoz, do kruhu se postavila Maggie, ale ani té se nepodařilo rozparáděné pálkařky Tempa zabrzdit. Naopak my jsme se chytly na pálce až ke konci zápasu, kdy soupeřky stáhly svou velmi zkušenou nadhazovačku, která byla nad naše síly, a postavily (ještě minulou sezónu naší hráčku) Somi, kterou se nám podařilo pěkně rozpálit, a tak jsme uhrály aspoň 4 bodíky. Konečné skóre však zůstalo hrozivé 4 : 28. Pochvala za dobrý výkon patří oběma nadhazovačkám a v poli mě utkvěla v paměti slušná práce Míši Šamlotové na devítce.
     Tento nepříliš šťastný vstup do turnaje nám však nevzal touhu jít s chutí do druhého zápasu s domácím Peagas Sedlčany, který jsme chtěly vyhrát hlavně proto, abychom se mohly na neděli přesunout na pražskou Krč. Postavily jsme tedy znovu silnější sestavu: 1 – Slepičková Grove, 2 – Parkanová, 3 – Sibová, 4 – Šamlotová, 5 –Saláková, 6 – Čaputová, 7 – Eliášová, 8 – Kozáková, 9 – Hobzová, DP – Uřídilová. Ani soupeř neponechal nic náhodě a nasadil na nás nadhazovačku, která háže v extralize, která pro nás byla po delší dobu velmi tvrdým oříškem. Soupeř proti tomu často na naše chyby v klíčových momentech pomalu přisypával bodíky. V dalším průběhu zápasu jsme se začaly chytat na nadhoz soupeřky, dostaly Sedlčany pod tlak, ty začaly chybovat, my jsme si přiběhly pro bodíky a soupeř střídal nadhoz za mnohem přívětivější. Bohužel šanci otočit zápas jsme si samy vzaly chybami v poli, a tak se konečné skóre zastavilo na 5 : 10. Sedlčany se tedy na neděli přesouvají do Prahy a my jakožto třetí ve skupině (poslední skončily Domažlice, které na poslední chvíli odřekly svou účast) zůstáváme i na neděli v Sedlčanech. Pochvala za dobrý výkon patří znovu ose nadhoz Maggie a catcher Pavla.
     Večer v Sedlčanech se nakonec vyvinul velmi příjemně, s hráči místního týmu jsme grilovali, povídali a veselili se přímo na hřišti, kde jsme také následně spaly (některé poprvé letos pod širákem :-). Náš cíl na nedělní zápasy byl jasný – dát možnost zahrát si všem, vyzkoušet různé posty. V prvním zápase proti dalšímu pražskému celku Spectru jsme nastoupily v sestavě: 1 – Eliášová, 2 – Čaputová, 3 – Slepičková Grove, 4 – Jaborníková, 5 – Kozáková, 6 – Uřídilová, 7 - Hobzová, 8 – Šamlotová, 9 – Demelová a musím říct, že začátek zápasu byl hrozivý. Osobně mi přišlo, jak by na hřišti byla psychicky přítomná pouze nadhazovačka se zadákem, které potily potoky potu zbytečně, protože zbytek pole nevěděl, co se hraje, nehýbal se, nekomunikoval... čehož využil soupeř a začal vozit bodíky. Po nějaké době jsme se naštěstí vzpamatovaly a začaly hrát softbal. V útoku jme zahrály několik pěkných krátkých her a i naše běhaní po metách se od soboty zlepšilo, a tak jsme začaly přisypávat bodíky a dotahovat se na soupeře. Náš rozjetý útok zařízla hned několikrát hrubými chybami místní rozhodčí, klíčovým bylo její upísknutí na domácí metě, kdy vyautovala Ivču, které na domácí metu dojela asi o metr před soupeřkou. Nás tak připravila o možnost vyrovnat zápas, který jsme tímto prohrály
5 : 7. Velká pochvala Áje, které se nenechala rozhodit strike zónou paní rozhodčí a odházela celý zápas na jedničku.
     V poslední zápase o 11. – 12. místo jsme se střetly se Storms Řepy. Náš cíl byl jasný – vydržet. Čtyři zápasy při třicetistupňovém pařáku nám všem daly pořádně zabrat. Nastoupily jsme v následující sestavě: 1 – Hobzová, 2 – Parkanová, 3 – Sibová, 4 – Jaborníková, 5 – Saláková, 6 – Uřídilová, 7 – Čaputová, 8 – Kozáková, 9 – Demelová, DP – Eliášová. Tento zápas se odvíjet docela slibně a dokonce se nám podařilo poprvé na turnaji dostat se na chvíli do vedení :-). Několikrát jsme v poli zahrály pěkné auty i při vypjatých situacích, na pálce se nám také dařilo asi nejlépe za celý víkend, ale zase přišly nějaké chybky a body se nám nepodařilo v rozhodujících chvílích stáhnout. Znovu se nám tedy nepodaří ukončit zápas vítězně, výsledek 6 : 8 ve prospěch soupeře. V paměti mi utkvěla znovu dobrá práce Míši na nadhozu a Monči, která z trojky snad v každé směně přidávala jeden důležitý aut za druhým. Pěkné odpaly předvedly Marky, Andy, Val a Ája.
     Celkově si myslím, že turnaj splnil naše očekávání. Poprvé jsme letos hrály venku, potkaly se na hřišti s neznámými celky a stály proti nadhazovačkám, které mnohé z nás dříve neviděly. Ukázalo se, že i bez tradičních opor jsme schopny hrát a že náš nový kolektiv funguje, jak má :-). Všechny holky z Třebíče podávaly během víkendu chvályhodné výkony a jsme rády, že je u nás máme :-). Několik dalších holek ukázalo, že jsou v sestavě na správném místě: Andy podávala stabilní výkony na jedničce, Marky držela vnější pole na osmičce a Monča na trojce. Míša Šamlotová podala dobrý výkon na všech postech, na kterých hrála (dvojka, vnější pole). Ivča s Valčou dostaly šanci otrkat se ve vnitřním poli, a přes nejistý a nezkušený začátek se dostaly až k velmi pěkným a slibným výkonům. Všechny naše nadhazovačky – Maggie, Ája i Míša byly stabilně největší oporou týmu, společně s Pavlou a Čaput na kečrovi. V neposlední řadě velké díky patří Hance a Mili, které nás celý turnaj vedly.
     Největší přínos turnaje však vidím v tom, že jsme viděly, na čem je třeba začít pracovat. Osobně jsem viděla největší slabinu v celkovém přístupu a koncentraci nejen na zápase, ale i před ním. Když budeme přistupovat laxně k rozcvičení před zápasem, tak pro nás nemůže být překvapením, když v první směně hned budeme mít na vrubu několik bodů soupeřových. Troufnu si tvrdit, že hráčské schopnosti máme, a co nás dělilo od možných výher ve všech třech zápasech (kromě Tempa), byla právě schopnost koncentrovat se, chtít odehrát každý míč, vždy vědět co hraju a komunikovat spolu. Z herního hlediska je třeba potrénovat souhru vnitřního a vnějšího pole a zamakat na pálce, která obecně byla spíše slabá.[Aktuální známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Kateřina Čaputová | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter Instagram
LinkedIn Youtube RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Říjen
9.10. - Výběry U18M
10.10. - Výběry U18M
15.10.-17.10.-Heroltice
22.10.-24.10.-Heroltice

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.