SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2020 částkou 101 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 05. 08. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Těsně pod vrcholem
Vydáno dne 20. 08. 2019 (739 přečtení)

Fotogalérie     Máme začátek dubna a s Honzou Slavíkem a Matějem Urbánkem opět probíráme možnost přihlásit se na evropský pohár – European Massimo Romeo Youth Trophy v italském Collecchio určený pro děti do 13 let. V loňském roce jsme si z turnaje přivezli 3. místo a od začátku jsme věděli, že obhájit medaili nebude vůbec lehké. Zájem hráček a hráčů o turnaj byl vysoký a museli jsme přikročit k výběrům. Na výběry jsme pozvali i zástupce dalších klubů.

     V pondělí 12. 8. vyrážíme vlakem z Brna směr Collecchio v Itálii. Cestu vlakem zvládáme velmi dobře. Přece jen už z loňská víme, co nás na cestě čeká. Do místa turnaje jsme přijeli v úterý kolem 13:00 a ubytování máme opět v tělocvičně u hřiště. Večer nás čeká slavnostní zahájení na hlavním náměstí ve městě, které si Italové patřičně užívají. Po slavnostním nástupu nás čekal technický mítink, při kterém proběhla i certifikace pálek na turnaj.
     Ve středu 14. 8. jdeme do prvního zápasu a stejně jako vloni hrajeme proti ukrajinskému týmu Molecules. Ukrajinská nadhazovačka nás do druhé směny držela na uzdě a stav byl 0 : 1 pro Molecules. V dohrávce třetí směny jsme se konečně chytili na pálce a dali 4 body. Před čtvrtou směnou je stav 4 : 2 pro nás. V dohrávce 4. směny přidáváme 3 body a je jasné, že vítězství je naše. Pravidla turnaje umožňovala zisk pouze 4 bodů za směnu. V páté směně měníme sestavu, potřebovali jsme vyzkoušet všechny hráče. Úvodní zápas jsme vyhráli 7 : 5.
     Ve středu odpoledne nastupujeme proti týmu Itálie "3". Tým Itálie prošel generační obměnou. Od začátku utkání máme silnou pálku. V prvních dvou směnách dáváme 6 bodů. Rovněž hra v obraně je dobrá a bezchybná. Díky skvělé hře můžeme experimentovat se sestavou a zkoušet nové varianty. V útoku se nám hodně daří a nad Itálii jsme vyhráli vysoko 13 : 1.
     Ve čtvrtek 15. 8. hrajeme až večer v 18:00 proti Joudrs Gray. Před Joudrs jsme měli trochu respekt. Ale hned od první směny jsme zabrali na pálce a nasázeli maximální počet bodů za směnu - 4. V první směně se nám daří i v obraně. Ve druhé směně přidáváme další 2 body. V dohrávce druhé směny jsme trochu povolili v obraně a umožnili Joudrs tři body. Třetí směna je hodně rychlá, ani jeden tým neskóruje. V poslední směně se nám opět dařilo na pálce a zápas jsme vyhráli 9 : 4.
     Poslední zápas ve skupině jsme sehráli v pátek odpoledne s chorvatským týmem Princ Zagreb. Případná výhra by nás posunula do finále. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný. Jak my, tak Zagreb jedenkrát doběhne na domácí metu. Ale postupně zvyšujeme tlak v útoku. Naše obrana hraje velmi dobře. Ve třetí a čtvrté směně dáváme maximální počet bodů ve směně tj. 4. Soupeř už přidá pouze jeden bod a my vyhráváme vysoko 11 : 2. A jsme ve finále!
     Finále jsme odehráli v sobotu 17. 8. proti ruskému týmu Kalita. Rusky, tak jako my, suverénně vyhráli svoji skupinu. Rusky se do nás od první směny pěkně opřeli. Ale i náš tým předvedl super hru v útoku a po první směně byl stav 2 : 2. Druhá směna byla soubojem nadhazovaček. Nejdále jsme se dostali na první metu. Soupeřky ani tam. Ve třetí směně je utkání stále velmi vyrovnané. Rusky sice přidávají jeden bod a jdou do těsného vedení 2 : 3, ale my stále předvádíme super hru. Zlom utkání nastává ve čtvrté směně. Začínáme dělat více zbytečných chyb v poli. Soupeřky přidávají další dva body. Ale pořád je to hratelný výsledek. Bohužel v páté směně jsme se složili v obraně, udělali několik chyb a Kalita nám odskočila na o sedm bodů. V dohrávce už jenom upravujeme výsledek na konečných 3 : 9.
     Na turnaji EMRYT jsme skončili těsně pod vrcholem na krásném 2. místě. I přes prohru ve finále byla radost ze druhého místa veliká. Vylepšili jsme loňské 3. místo.
     V neděli čekal návrat domů. Menší komplikace nám způsobila výluka vlaků na trase Collecchio - Parma, ale zvládli jsme to. V neděli v podvečer jsme měli naplánovanou prohlídku Benátek a pak přes Vídeň hurá domů.
     Stejně jako vloni musím napsat, že trénovat TÝM SNŮ je přání každého trenéra. Tým působil velmi kompaktně, žádný slabý článek. Všichni ze sebe vydali maximum. Na všech byla vidět chuť hrát, poprat se s nezdary. Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Zde ale musím zopakovat loňskou větu, že to byl jeden z nejlepších týmů v mé trenérské kariéře, který jsme s kluky koučovali. Díky.
     Organizace turnaje byla opět na velmi vysoké úrovni. Kvalitní rozhodčí, velmi dobré zdravotnické zabezpečení. Někteří si sice opět stěžovali na stravu - na oběd pasta, na večeři pasta a tak dokola. Ale mě osobně chutnalo :-).

     Sestava Týmu snů “2”:
     SK Sever Brno – Martin Doležel, Jan Dvořák, Lucie Holarová, Lukáš Kelbl, Matyáš Voříšek
     Arrows Ostravu - Nikita Karstenová, Adéla Svobodová, Lucie Večeřová
     Olympia Blansko - Kateřina Kinclová, Klára Vlachová
     SC Dvůr Králové nad Labem – Melánie Havranová, Veronika Němečková
     Hroši Havlíčkův Brod – Barbora Houdková
     Waynes Pardubice – Aneta Rambousková
     Koučové - Matěj Urbánek, Jan Slavík, Michal Doležel
     Technická podpora - Tereza Doleželová

     Kompletní výsledky turnaje na webu ESF

     FOTOGALÉRIE

     OFICIÁLNÍ FOTOGALÉRIE TURNAJE

     VIDEO - 2. MÍSTO

     VIDEO MOLECULES : SK SEVER BRNO


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Michal Doležel | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Srpen
8.8. - CoachBall
8.8.-9.8. - Liga kadetů
8.8.-9.8. - 2. liga juniorek
9.8. - MSL TeeBallu
15.8.-16.8. - Liga žáků
15.8.-16.8. - 3. liga mužů
22.8. - CoachBall
22.8.-23.8. - Liga kadetů
22.8.-23.8. - 2. liga juniorek
23.8. - MSL TeeBallu
29.8.-30.8. - Liga žáků
29.8.-30.8. - Liga kadetek

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.