SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2020 částkou 101 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 15. 07. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - ZŠ Šitbořice v TOP 4!
Vydáno dne 31. 05. 2019 (508 přečtení)

Externí fotogalérie     Před vyvrcholením softballové školní sezony to s počasím vypadalo dramaticky. V úterý celý den silně pršelo a bylo otázkou jak budou o den později vypadat hřiště na Eagles, kde se akce konala. Druhý den jsme se vypravili na velmi náročnou cestu do Prahy. Ráno 5:15 auty s rodiči směr Brno, Dolní nádraží, odsud 6:37 do Prahy. V Praze ještě metrem a pak autobusem. Kolem 10 hodiny jsme byli na místě a měli jsme zhruba 40 minut na přípravu.

     Začalo se trochu později, protože hřiště byla samozřejmě pod vodou. Hrací plocha se tak přesunula do zadního pole na trávu. Největší peckou bylo, že první meta nebyla dvojitá, a že někteří hráli dokonce bez helem. Také středový kruh nebyl vždy vyznačený. Diskutabilní podmínky pro MČR. No, ale celkově to měli všichni stejné. Hrálo se bohužel míčem 11" i když celý rok hrajeme s 9". Odpaly tomu odpovídaly. Tyto větší míče tolik nelétají a mladším dětem se s nimi hůř hází.
     V naší skupině jsme se nejprve utkali s Pastvinami Brno. Hlavním favoritem. Ti před týdnem vyhráli školní MČR v beeballu. Tedy soutěž která byla loni až do 5. třídy, letos jen do třetí. Jelikož se právě soutěž rozdělila na 1. – 3. a 4. – 5. bylo také na MČR v teeballu méně týmů. V prvním zápase absolutně nestačíme na pozdějšího vítěze Pastviny Brno. Soupeř prakticky v obraně nechybuje. V útoku umí ze stativu pálit přesně do mezer a konečné skóre 0 : 13 hovoří za vše. Proti Pastvinám si však „neškrtl“ nikdo.
     Nezbývalo než porazit ve druhém a posledním zápase tříčlenné skupiny A ZŠ Jižní Praha. Ta měla ve svém družstvu několik hráčů hrající závodně tak jako my. Zápas to byl velmi vyrovnaný, i když ze začátku se dostala Jižní do vedení. Po druhé směně až na 7 : 3. Pak jsme však zlepšili obranu a postupně skóre dotahovali. Po 4. směně 7 : 7. V 6. směně v dohrávce otáčíme na 11 : 10. Stačí udržet. Uděláme 1 aut. Pak druhý a nakonec zcela nezkušený catcher tečuje běžce soupeře ze 3. mety a vyhráváme.
     Jsme tedy na druhém místě a to znamená, že nás čeká semifinále a pak boj o medaile. První cíl tedy splněn. Nehrát o poslední příčky. A navíc bonus – Šitbořice poráží Prahu! Jak to zní?
     Naším soupeřem v semifinále jsou však kamarádi z naší školní ligy ZŠ EP Brno a tedy i spoluhráči několika našich žáků z SK Sever Brno. Nedá se nic dělat. Utkání je dvě směny vyrovnané, vedeme 2 : 1. Pak však Brno zaútočí, uděláme několik zbytečných chyb. Možná pramenících už také z únavy, hraje se skoro bez přestávky. Soupeř dá ve 3. směně 4 body a v páté 6 a je rozhodnuto. Dnes nepálíme nix extra. Nakonec prohráváme 5 : 12 a budeme bojovat o 3. místo.
     Hned bez pauzy nastupujeme v souboji o třetí místo se ZŠ Dolákova (farma Joudrs Praha). Zde úřaduje skvělá spojka. Hráč, který je schopný doběhnout neuvěřitelné míče. Hraje takřka všude ať pálíme kamkoliv. Tento nadstandardní hráč rozhoduje celé utkání. Doláková pomalu přidává bodíky až na konečných 7 : 1 a jsme tedy po roce opět bramboroví. Na rozdíl od loňského roku však dle mého zaslouženě.
     Zatímco loni jsme doplatili na těžkou skupinu a systém, kdy druhý tým v tabulce již nemůže jít do boje o medaile, letos jsme na lepší než čtvrté místo v této konkurenci asi neměli. Máme alespoň radost z úspěchu ZŠ EP Brno, kteří si zahráli finále s Pastvinami a získali cenný stříbrný kov.
     Velkým úspěchem klubu SK Sever Brno a jejich trenérů tedy je, že již všechny tři školy, které dodávají hráče tomuto klubu pro softball již mají nějakou medaili z MČR. V roce 2017 Šitbořice bronz, v roce 2018 Šlapanice bronz a letos ZŠ EP Brno stříbro! Myslím si, že i čtvrté místo je skvělou reprezentací naší školy v našem hlavním městě a na softballové mapě. Šitbořice už v Praze dobře znají!
     Moc děkuji hráčům za předvedené výkony. Opravdu si mákli. 4 zápasy a úmorné cestování. Také bych chtěl poděkovat rodičům kteří nás doprovázeli a také těm kteří nás brzy ráno vezli do Brna na vlak a pozdě večer z Brna do Šitbořic. Pracujeme dál a příští rok doufáme ve vrchol - medaili. Většina hráčů bude v hraniční páté třídě!

     EXTERNÍ FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Tomáš Mottl | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Červenec
24.7.-26.7. - Interpohár

Srpen
1.8.-2.8. - Liga žáků
8.8. - CoachBall
8.8.-9.8. - Liga kadetů
8.8.-9.8. - 2. liga juniorek
9.8. - MSL TeeBallu
15.8.-16.8. - Liga žáků
15.8.-16.8. - 3. liga mužů
22.8. - CoachBall
22.8.-23.8. - Liga kadetů
22.8.-23.8. - 2. liga juniorek
23.8. - MSL TeeBallu
29.8.-30.8. - Liga žáků
29.8.-30.8. - Liga kadetek

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.