SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2020 částkou 101 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 15. 07. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Úspěch žáků Elišky na Mistrovství ČR
Vydáno dne 30. 05. 2019 (557 přečtení)

Fotogalérie     Žáci ZŠ Elišky Přemyslovny si díky prvnímu místu ve Školní TeeBallové lize Brna vybojovali účast na Mistrovství ČR základních škol prvního stupně v Praze, které se konalo ve středu 29.5. Do Prahy vyrazil náš tým žáků už v úterý odpoledne. Nikomu se nechtělo vstávat ve středu brzo ráno. Lepší je si pospat a v klidu se připravit na tak důležitou akci, jakou je Mistrovství ČR. A vyplatilo se to.

     Ráno po snídaně jsme se vydali do největšího softballového areálu v České republice, který se nachází v pražské Krči. Rozlosování nám do skupiny, vedle naší školy, přiřadilo týmy ZŠ Dolákova Praha, ZŠ Hrušky a ZŠ Lednice. První duel jsme odehráli proti pražské škole Dolákova. Tato škola funguje jako základna pro největší softballový oddíl v republice Joudrs Praha. I z tohoto důvodu jsme věděli, že to bude těžký a vyrovnaný zápas. A také byl. Soupeři hráli velmi dobře v obraně. Rovněž na pálce se jim dařilo. Ale ani my jsme nehráli špatně. Zvláště v obraně se nám dařilo. Ještě v páté směně byl stav vyrovnaný 5 : 5. Pak jsme ale výrazně zabrali na pálce a první zápas ve skupině jsme vyhráli 8 : 5.
     Druhé utkání jsme odehráli proti ZŠ Lednice. Při nástupu družstev před zápasem jsme se trochu zalekli velikosti hráčů soupeře. Jejich hráči byli průměrně o hlavu větší než naši. Ale obavy byly zbytečné. Od první minuty zápasu jsme hráli velmi dobře. Na pálce jsme sázeli jeden bod za druhým. V obraně jsme hráli přímo luxusně. Žádné chyby, prostě skvělá hra. Postupně jsme navyšovali skóre, až jsme v páté směně vyhráli 18 : 5 a zápas tak mohl být ukončen rozdílem. V této chvíli jsme již měli zajištěnou účast v semifinále.
     Poslední zápas ve skupině jsme odehráli proti ZŠ Hrušky. Zde některé soupeřovi hráče známe z klubových soutěží a věděli jsme, že hrají velmi dobře. O to více jsme se v zápase soustředili v obraně a přidali i na pálce. Po úvodním zaváhání, kdy nám soupeř nasázel 3 body, jsme již nenechali nic náhodě. Hra v obraně bylo od druhé směny přímo ukázková. A naše hra v útoku byla velmi silná. S každou směnou jsme se vzdalovali soupeřovi. Nakonec musel být zápas opět ukončen v 5. směně díky vysokému výsledku 16 : 3 v náš prospěch. Do semifinále, tak postupujeme z prvního místa.
     V semifinále se potkáváme s naší spřátelenou školou ZŠ Šitbořice. Děti se velmi dobře znají, hrají spolu pod klubem SK Sever Brno. Zápas byl až do čtvrté směny velmi vyrovnaný. Vůbec nebylo jasné, kdo vyhraje a postoupí do finále. Utkání bylo soubojem obran. Ve čtvrté směně byl stav utkání 5 : 5. Jak naši hráči, tak hráči soupeře předváděli velmi pěknou hru. Žádné zbytečné chyby. Do každého balonu se šlo naplno. Nikdo nechtěl nechat nic náhodě. Zlom přichází v páté směně, kdy ještě více přidáme na pálce. A to bylo rozhodující. Nakonec vyhráváme 12 : 5 a postupujeme do finále. Vítězství mělo trochu hořkou příchuť, přece jen jsme porazili naše kamarády z klubu. Ale takový je bohužel sport.
     Finále hrajeme proti brněnské škole ZŠ Pastviny. Soupeřův tým je složen výhradně z baseballových hráčů Hroši Brno. My naopak máme v týmu i 3 hráče softballem nepolíbené. Ale šli jsme do zápasu naplno. První 3 směny se držíme. Soupeř má lepší pálku, ale daří se nám ji udržet na uzdě. Ještě ve třetí směně je výsledek dobře hratelný 0 : 7. V obraně se nám ještě daří. Na pálce už to bylo o horší. Přece jen se začala projevovat únava. Ono taky odehrát 5 zápasů po sobě s minimální pauzou je docela náročné. Jeden zápas trval 45 minut. To je jak kdyby fotbalisti hráli v tahu 2,5 zápasu. Soupeř měl výhodu, hrál díky menší skupině o jeden zápas méně. Ale bojujeme, nevzdáváme to. Zlom přichází v poslední směně, kdy už nemáme dost sil zastavit útok Pastvin. Ve finále prohráváme 0 : 13. Ale nejsme smutní. Děti hráli velmi dobře a druhé místo v republice je pro naši školu velký úspěch. Celý turnaj jsme hráli pěkný teeball. Na závěr velký dík všem hráčům a trenérům.

     FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Michal Doležel | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Červenec
24.7.-26.7. - Interpohár

Srpen
1.8.-2.8. - Liga žáků
8.8. - CoachBall
8.8.-9.8. - Liga kadetů
8.8.-9.8. - 2. liga juniorek
9.8. - MSL TeeBallu
15.8.-16.8. - Liga žáků
15.8.-16.8. - 3. liga mužů
22.8. - CoachBall
22.8.-23.8. - Liga kadetů
22.8.-23.8. - 2. liga juniorek
23.8. - MSL TeeBallu
29.8.-30.8. - Liga žáků
29.8.-30.8. - Liga kadetek

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.