SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2020 částkou 101 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 15. 07. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Kadeti mají za sebou základní část
Vydáno dne 20. 05. 2019 (519 přečtení)

     Ve dnech 18. a 19.5. naše družstvo kadetů odcestovalo do Břeclavi na poslední kolo základní části Ligy kadetů - divize Morava. Posledního kola základní části se zúčastnilo všech pět týmů naší divize.

     Do prvního zápasu jsem nastoupili proti domácím Locos. A hned v úvodu se zadařilo na pálce a po homerunu Kuby vedeme o 2 body. Břeclavští mají ale silný tým a nenechali nic náhodě a systematicky v každém útoku dávají body. Naši hráči se od minulého vystoupení zlepšili na pálce a neprokoukali jsme žádný strikeout, snad pomohla i výzva trenéra o zmrzlinu. Většina autů je chycený ze vzduchu nebo zahraný na metách. Postupně i brněnští kadeti přidají ještě nějaký doběh. Konečný výsledek je však lepší pro domácí Locos Břeclav 7 : 12.
     Měli jsme více než 3 hodiny herní pauzu a tak jsme si dopřáli společný klubový oběd v oblíbeném hotýlku ROSE v sousedství stadionu. Odpočatí nastupujeme po 14 hodin proti kunovickým Snails. Na pozici nadhazovače se střídají Tomášové Kýbl a Kuře. Klukům se nedaří zachytit ten správný rytmus hry a postupně obdrží od Šneků 8 bodů. Naše odpaly končí v bezpečí soupeřových rukavic přímo ze vzduchu nebo jsou naši chytáni na metách. Na poslední pálku už nás ani rozhodčí nepouští, soupeř vede o více než 6 bodů a je konec hracího času. Tento zápas už vyrovnat nelze, Snails vítězí 1 : 8.
     V neděli ráno jsme přijeli natěšení do další bitvy, bohužel nás čeká zavřená brána do areálu místní TJ Lokomotiva. Naštěstí se podaří sehnat klíče a vzápětí i pořadatele a tak může rozcvičení začít. Nedělí tým posílil Maty V. ze žáků. Od 9 hodin nastupujeme proti havlíčkobrodským Hrochům. Na prkně startuje bijec Jonáš a chytá mu Vojta S. Během první směny dáme 4 body a dostáváme tak Hrochy pod tlak. Pálkaři jsou při chuti a obsazujeme mety a dále přidáváme po bodu ve 3. a 4. směně. Hroši jsou trochu zoufalí a evidentně zaskočení, zápas ale trvá až do konečného hvizdu rozhodčího a koncovku zvládli lépe soupeři. Kluci si vyzkoušeli, že držet vedení 70 minut ještě neznamená vyhrát celý zápas a 100%-ní výkon se musí podávat až do úplného konce zápasu. Tento zápas lze hodnotit jako dosud nejlepší v letošní sezóně. Vyrovnaná hra se špičkou kadetské soutěže je příslibem do další práce. Hroši zúročili větší zkušenosti a v závěru urvali vítězství 6 : 8.
     I v neděli jsme měli dvouzápasovou pauzu na oběd. Po ní jsme nastoupili proti pražským Joudrs. To, co tak slibně v neděli začalo, ale taky rychle skončilo. Hráči zápas sami hodnotili jako blackout. Tentokrát prohráváme i s Joudrs 7 : 8.
     Tímto víkendem se ukončila základní část letošní soutěže a celkově jsme získali do tabulky 11 bodů, což nás odsouvá do skupiny o celkové pořadí a hru o 9. a další místo. Turnaje o celkové pořadí ligy se odehrají až na podzim. Na tomto turnaji byl vidět ohromný posun v souhře v poli oproti prvnímu setkání, za čímž stojí několik sehrávacích tréninků na velkém hřišti v Brně. A je jen dobře, že se účastní i kluci ze vzdálenějších Šitbořic. Stejně tak je evidentní posun ve hře v útoku. Kluci již nejsou tolik zakřiknutí z rychlých nadhozů soupeřů a s "určitou dávkou motivace" nekoukají na letící balony a nejsou jen tak SO na tři nadhozy. V jarní základní části jsme odehráli 14 zápasů, navíc pro většinu, doplněnou o 2 víkendy juniorské soutěže. Oproti letům minulým tuto porci považuji za správnou pro další rozvoj softballových dovedností a jsem přesvědčen, že se začnou dostavovat i úspěchy.
     Do letních prázdnin kadetské družstvo ještě čeká prestižní turnaj o Pohár České softballové asociace a také bych všem doporučoval návštěvu některého z utkání mistrovství světa mužů v Havlíčkově Brodě nebo Praze.

     Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

     Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

     Průběžné pořadí Ligy kadetů na webu ČSA


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jan Slavík | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Červenec
24.7.-26.7. - Interpohár

Srpen
1.8.-2.8. - Liga žáků
8.8. - CoachBall
8.8.-9.8. - Liga kadetů
8.8.-9.8. - 2. liga juniorek
9.8. - MSL TeeBallu
15.8.-16.8. - Liga žáků
15.8.-16.8. - 3. liga mužů
22.8. - CoachBall
22.8.-23.8. - Liga kadetů
22.8.-23.8. - 2. liga juniorek
23.8. - MSL TeeBallu
29.8.-30.8. - Liga žáků
29.8.-30.8. - Liga kadetek

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.