SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2019 částkou 61 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 29. 01. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Zranění střídá zranění
Vydáno dne 13. 05. 2019 (461 přečtení)

Externí fotogalérie     O víkendu 11.5. – 12.5. se v Blansku uskutečnilo druhé kolo Ligy kadetek. Ještě ve středu před turnajem hrozilo, že se budeme muset z turnaje odhlásit. Počet kadetek díky nemocem, zraněním atd. klesl na 8 hráček. Naštěstí nás zachránily žákyně Míša a Verča. Druhého kola se zúčastnilo všech 6 týmů divize Morava rozdělených do dvou skupin.

     V naší skupině „A“ hrály holky postupně s Cats Brno a Snails Kunovice. Úvodní duel kadetky odehrály proti Cats. Stává se již tradicí, že v prvním zápase dne se nedaří. A jak se říká, tradice se musí dodržovat. Na pálce holky nic nepředvedly. A v obraně nadělaly tolik zbytečných chyb, že už ani koučové nevěděli, co s tím mají dělat. Prostě jedním slovem holky nezahrály nic. Cats vyhrály vysoko 2 : 17.
     Druhý zápas ve skupině proti Snails už byl lepší. Hra v poli se zlepšila. Konečně holky přestaly dělat zbytečné chyby. Ale pálka pořád spala a spala. Pokud nebudou holky pálit, nebudou body. Nadhazovačky Kunovic držely holky na uzdě. Počet strike-outů snad ani nebudu uvádět. Kunovice zaslouženě vyhrály 0 : 9. Kadetky tak končí poslední ve skupině a čeká je čtvrtfinále proti pořadatelskému Blansku.
     Do čtvrtfinále nastupujeme pouze v 9 hráčkách. Od začátku zápasu hrají holky dobře. Výborná hra v poli. Na pálce konečně pálíme a obsazujeme mety. Jen dotlačit ten bod. Do druhé směny jde vše hladce a průběžný výsledek 0 : 2 pro Blansko je hratelný. Třetí směna je zlomová. Postupně dojde ke zranění dvou hráček, třetí hráčce je špatně. Ale nedá se nic dělat. Je nás jen 9. Holky se zakousnou a hrají dál. Blansko sice přidá další 3 body, ale pořád je to hratelný výsledek. Ve čtvrté směně přidáváme bod a holky zahrají i výborně v obraně – 3 pálkařky – 3 auty. V páté směně už ale holky odešly fyzicky a Blansko vyhrává 1 : 8. I přes zdravotní komplikace zatím nejlepší zápas na turnaji.
     V neděli hrají holky pouze jeden zápas o konečné umístění proti Trnava Panthers. Hned na úvod utkání holky čtyřikrát doběhnou na domácí metu. V dohrávce první směny soupeřky snižuji na 4 : 2. Tento stav trvá až do třetí směny, kdy naše holky přidají další dva body. Holky hrají velmi dobře v obraně. Hra je skoro bezchybná, a pokud se nějaká malá chybička vloudí, tak je ihned napravena. Zlom zápasu přichází ve čtvrté směně, kdy naše nadhazovačka omylem trefí nadhozem soupeřovu pálkařku. Trnava musí stáhnout DP a dohrávat zápas v 9. Holky konečně pořádně zabraly na pálce a přidávají jeden bod za druhým. V poslední směně přidávají sice jen jeden bod, ale na bezpečnou výhru 13 : 2 to stačí. Kadetky si z Blanska odváží 5. místo. Kdyby holky zahrály, to co v neděli i v sobotu, tak umístění mohlo být o něco lepší.
     Chválím naše žákyně Míšu a Verču, které velmi dobře hrály. Zvláště pak Míšu, že i přes zranění ruky zápas s Blanskem dohrála a podržela tak tým. Na nadhozu velmi dobře házely Zuzka s Viki. A chválím i celý tým, který hrál proti Blansku, že to po zraněných nevzdal a bojoval až do konce.
     Bohužel na 3. kolo do Kunovic pro nedostatek hráček nepojedeme. Softball je kolektivní sport, a pokud nám ze základu 14 hráček dvě skončily v nemocnici, tak ostatní hráčky musí přehodnotit svoje priority. Pak zde máme hráčky, které chodí jen na tréninky a nechtějí hrát? A já se ptám, proč vůbec trénují, když nechtějí hrát? Zbytečně tak ubírají čas a práci trenérů a ostatním hráčkám. Účast na poháru je ještě otevřená.

     Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

     Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

     Průběžné pořadí Ligy kadetek na webu ČSA

     EXTERNÍ FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Michal Doležel | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Únor:
1.2. - Bruslení
8.2. - MSL TeeBallu
29.2. - MSL kadetek

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.