BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC
SK Sever Brno - Hlavní stránka

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2019 částkou 61 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 15. 10. 2019   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье


téma * Softball - Kadeti na domácí půdě
Vydáno dne 29. 04. 2019 (224 přečtení)

Externí fotogalérie     Ve dnech 27. a 28.4. jsme na brněnském hřišti pořádali další kolo Ligy kadetů. Tentokrát přijely Snails Kunovice, Locos Břeclav, Hroši Havlíčkův Brod i Joudrs Praha. Takže všechny týmy moravské divize a hrálo se systémem každý s každým a navíc finálový zápas o vítěze turnaje. Předpověď počasí na celý víkend slibovala zataženou oblohu a teploty do 20 °C a tentokrát to vcelku vyšlo, podmínky k zápolení byly tedy vyhovující.

     Začínáme v sobotu od 9:30 proti Locos z Břeclavy. Vzhledem k náhlému onemocnění Jonáše a bolestem zad Lukáše nastupujeme v poněkud nestandardním rozložení. Na prkně začíná Marek a chytačem je Vojta Z. Silný soupeř však nenechává nic náhodě a hned od prvních nadhozených balónů nás přehrává. Bohužel již standardem se stává slabý výkon na pálce. Locos nás drtivě přehráli 19 : 3.
     Další utkání je proti Hrochům z Havlíčkova Brodu. Startujícím nadhazovačem je Tomáš "Kuře" a chytá mu Vojta S. Lukáš rozhýbal bolavá záda a posiluje tým na svém místě spojky. Hned při prvním útoku dobíhají 4 soupeři až na domací metu a Hroši se ujímají vedení. Naše následující dva inningy na pálce jsou z kategorie noční můry každého softbalisty, 6 pálkařů, 6 strikeoutů. Naštestí dobře pracujeme v obraně a až do konce utkání dovolujeme soupeři přidat pouze 1 další bod. V 5. směně soupeř střídá nadhazovače a konečně přichází naše chvíle a dobíhají 3 seveřani. V posledním směně se však nedaří klukům dostat na metu a další body tedy nepřidáváme. Konečný výsledek tak 5 : 3 pro Hrochy z HavlBrodu.
     Při závěrečné poradě coach s managerem družstva vydali klukům chalenge do dalšího hracího dne. Porazit Joudrs nebo kupují bečku piva! Takže nezbývá než počkat na dokočení zbylých zápasů, uklidit hřiště a zkusit se dobře vyspat na neděli.
     Nedělní ranní zápas začíná v 9 hodin proti Snail Kunovice. Tým posiluje Tomáš "Kýbl", který se navrátil z narozeninových oslav a hned se musí připravit zaskočit za Marka na nadhazovací prkno. Ten sice zahájil utkání, ale projevila se únava ze soboty. Na postu catchera si v kadetské soutěži poprvé zadřepl Kuba, který také při svém prvním čase na pálce donesl pro tým první bod. Soupeř se asi zalekl a raději hned v 1. směně střídá nadhoz, ve svém útoku stahuje také jeden bod. Další 2 inningy nepřinesou bod ani jedné straně. Nám se daří chytat soupeřovi běžce na první metě nebo chyceným luftem. Jednu krásnou teč na 3B přidává souhra Dan - Vojta Z. Ve 3. si naši pálkaři opět vyberou krušnou chvilku tři pálkaři, tři SO. Ve 4. směně zabojoval náš DP Tomáš "Kuře" a po krásném odpalu do outfieldu a krádeži 3. mety se protáhne na domácí metu. Vedeme o bod. Následuje pálka soupeře na kterou se jako první staví číslo 4 soupeřova lineupu Ondra N. a našim se daří chytit přímo ze vzduchu - jeden dole. Další je Džerry a z tossu posílá daleký odpal a urve až 3B, bohužel využívá zaváhání našeho catchera a skóruje - je srovnáno. Zbývající dva auty zajistí naše spojka Lukáš. V poslední směně prolamuje svoje pálkařské prokletí Jirka krásným odpalem na střední zadní, ale k bodu už ho kluci nedostali - stále nerozhodně 2 : 2. Na pálku tedy jde Kunovický nadhazovač Zelí a po dvoumetovém odpalu a posunu po metách po odpalech svých spoluhráčů donese vítězný bod Snails. Konec hrací doby a po senzačním zápase prohráváme jen těsně 3 : 2. Konečně výkon, který chceme hrát. Toto bylo úplně jiné družstvo než na prvním turnaji začátkem měsíce. Doufejme, že forma bude mít stoupající tendenci.
     Po jednozápasové pauze nastupujeme proti pražským Joudrs "D". Kluci jsou sice o poznání mladší a také písmeno naznačuje, že se asi nejedná o to nejlepší co pražané v této kategorii mají. Ale je evidentní, že souhru zvládají a softballové návyky mají správné, ostatně tak jak to v největším českém týmu umějí. Naši hrají výzvu o soudek piva pro kouče a manažera. Na postu pitchera postupně střídáme Toma "Kuře", Vojtu Z. a Toma "Kýbla". Na domácí chytá Vojta S. Začínáme na pálce a i přestože máme 2 auty, dobíhá Lukáš po oběhnutém homerunu a také Kuře po dvoumetovém odpalu na CF. Ve druhé směně Joudrs školí naše borce na pálce a tak nepřidáme bod. Naše obrana je naštěstí v prvních dvou směnách precizní. 3x aut soupeře na 1B, chycený odpal ze vzduchu a navíc souhra s catcherem a teč na domácí metě. Ve 3. přidáváme 4 body i když jich mohlo být víc. Lukáš se zbytečně nechá chytit při krádeži domácí mety a dostane tak vyučení od kluků o několik let mladších a fyzicky o stupeň horších, zato hrajících precizní a pohledný softball. Tímto dokazují, že fyzická převaha není v totmo sportu všelék na výhru. Další "rychlík" Kýbl nevyužívá svoje přednosti a při passed ballu dokráčí pouze na 3B. V poslední směně Kuba přidává další trojmetový odpal a následně náš poslední bod turnaje. Soupeře jsme již na domácí nepustili. Sen o pivu se rozplynul a kadeti si berou první výhru sezóny 7 : 2 nad Joudrs "D".
     Pořádat turnaj je v průběhu sezóny vždy těžký úkol. Vzhledem k množství práce a nutného nasazení pomocníků se snad ani nedá hovořit o výhodě domácího prostředí. Jak již bylo několikrát řečeno, hráči a realizační tým jsou na turnaji od toho, aby se soustředili na svoji hru. Abychom však získali ocenění za bezchybně zvládnutý turnaj na protokolu pro asociaci, musíme pro to celý víkend odvádět dobrou práci i na organizačním poli. Tímto bych ještě jednou chtěl požádat rodiče, aby se více zapojili do výpomoci vlastním dětem. Současně vyslovuji velký dík a pochvalu všem těm, kteří pomohli. Z důvodu slabšího zájmu rodičů jsme museli přesvědčit holky, aby si našli ve svém programu alespoň den a postupně se prostřídali s výpomocí. Takže i kadetkám, díky. Věřím, že rodiče kluky uvolní, až bude zapotřebí tuto službu oplatit. V SK Sever Brno jsou pouze vlastní členové a ti tvoří klub takový jaký je. Neexistuje žádný "se to", který by problémy, práci a úkoly řešil za nás všechny. Jsme zkrátka jeden tým.

     Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

     Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

     Průběžné pořadí Ligy kadetů na webu ČSA

     EXTERNÍ FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jan Slavík | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Říjen
18.10.-20.10. - Heroltice

  Podporují náskulatý roh

MŠMT

BRNO

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.