SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2019 částkou 61 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 29. 02. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Kadeti bez výhry
Vydáno dne 08. 04. 2019 (391 přečtení)

     V sobotu 6.4.2019 se družstvo kadetů sešlo poprvé po zimní přípravě k ligovém zápasu, tentokrát turnaj pořádali v Kunovicích. Hřiště bylo vzorně nachystané, organizaci v Kunovicích zvládají na výbornou, žel počasí by mohlo být lepší. Odpoledne nás pokropila nejedna přeháňka.

     Do prvního zápasu jdeme proti Hrochům z Havlíčkova Brodu. Na prkně začíná svou kariéru v lize Jonáš, chytače má Vojtu S. Do zápasu uplně poprvé v životě nastupuje Jirka. Bohužel hned v první směně naše obrana ukazuje svoje slabiny a nesehranost a zbytečnými chybami si necháme naložit 5 bodů. Navíc předvádíme naprostou bezmoc na pálce a prvních 6 pálkařů má statisku 5x strikeout. Ve druhé směně po mnoha trefených pálkařích Hrochů musíme na žádost coache soupeřů střídat nadhoz. Zápas tak dokončil z pozice nadhazovače Tomáš "Kuře". Změna nadhozu prospěla a brzdíme postupy soupeřů. K akci v útoku zavelel Kuba svým prvním homerunem. V poslední směně ještě stáhneme 2 body, ale ani to neodvrátí konečný výsledek 2 : 10 pro Hrochy.
     Hned následuje duhé utkání proti domácím Šnekům. Startovacího nadhozu se ujal Tomáš "Kýbl" s Vojtou Z. na pozici catchera. Začátek je příznivější, v první směně nedovolíme soupeři skórovat, sami však také nepřidáme bod. Osudným se nám stává 3. inning ve kterém Snails nasypou 6 bodů a homerun jako třešničku na dortu. Stav na výsledkové tabuli, ale ani tak není neřešitelný a vzhledem k tomu, že zápasy trvají 80 min jsme ještě měli čas bojovat o výsledek. Bohužel si necháváme běhat soupeře po metách po zbytečných chybách v obraně. Zápas však končí v náš neprospěch 10 : 5.
     Poslední sobotní zápas proti břeclavským Locos začal v 15:30. Locos mají velmi silný tým s výborným nadhazovačem s reprezentačními zkušenostmi a silnou pálkou. Nadhazovací tandem tvoří Tomáš "Kuře" a catcher Vojta S. První směnu začínám slibnými 3 body, ale pak se ukazuje síla břeclavských. Směna končí po 6 bodech Locos odehraných na 2 auty a opět totální bezmoc v obraně Severu. Naše odpaly jsou většinou chytány ze vzduchu, velký podíl pálkařů končí SO. Naopak břeclavským se podařilo přidat ještě 3 body. Svou hráčskou premiéru si odbyl Vojta A. a byl to start důstojný. Po pěkné kontaktu na pálce je však aut na 1.metě. Sever prohrál 9 : 4.
     Na večeři a nocleh se přesouváme do OKbaru na kunovické letiště. Noc byla opravdu mrazivá, ale příjezd nové posily Lukáše a svítící sluníčko nám dalo chuť do dalšího zápolení. Začínáme opět s břeclavskými, kteří vyhráli základní část a nekopromisně se tlačí do finále tohoto turnaje. 4 pálkaři a 3x SO a pouze jeden bod asi není začátek hry, který bychom chtěli. K nadhozu se postavil Tomáš "Kuře" a jako catcher zakleknul Vojta Z. První pálkař břeclavských však posílá míč za plot a stanovil jednoznačný průběh první směny, která tak musí být ukončena až šestým doběhem Locos. Náš druhý čas na pálce je o poznání lepší a přidáváme 3 body po pěkné akci Radka. Břeclavští Locos, ale skórují v každé směně a tak končíme "o rozdíl" 15 : 5.
     K rozhodujícímu zápasu víkendu jsme se postavili od 13:00 proti domácím Snails. Na borcích už se projevuje únava a tak je nutno mírně promíchat sestavu. Nadhozovačem starterem byl Tomáš "Kýbl" a do páru má Vojtu Z. Unavený Tomáš "Kuře" bránil 1.metu, čímž přesunul ranaře Kubu na 3B. Vojta S. už jen kontroluje pálku jako designated player - DP. 3 směny v útoku pro nás znamenalo pouhých 10 pálkařů a z toho 6x strikeout - SO. Oproti tomu soupeř nasbíral 5 bodů a homerun. K životu se probouzíme až ve čtvrtém útoku. V 5. směně nám pomohla výměna soupeřova nadhozu, kluci se chytili a závěrečný homerun Lukáše ukázal, že síla Severu by byla. Bohužel přišla pozdě a časomíra ukončila zápas za stavu 8 : 6 pro Šneky.
     Pět zápasů a 5 proher není to proč se potíme na trénincích. Kluci ukázali několik školáckých chyb z nedobré souhry v obraně. Na pálku nastupujeme zbytečně ustrašení a s malým sebevědomím. Vysvětlením je fakt, že z této sestavy pouze 6 kluků má zkušenost s turnaji celostátní soutěže. Dva hráči nastoupili do zápasu poprvé v životě. Všichni dnešní soupeři hráli v loňské sezóně extraligu a patří tak k absolutní špičce české softbalu. V tomto kontextu hodnotím turnaj kladně. Kluci prostě musí sbírat zkušenosti a je dobře, že mohou s těmi nejlepšími, jen ti je mohou posunout správným softballovým směrem. Pro úspěch v letošní sezóně musíme zařadit další společné sehrávací tréninky na softballovém hřišti v Brně. Deváťakům přeji úspěch na příjmačkách a pevně věřím, že v dalších kláních tak budou mít více klidu na softball. Speciální dík: Marek, který se i přes zranění ruky účastnil a postaral se o zápis.

     Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

     Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

     Průběžné pořadí Ligy kadetů na webu ČSA


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jan Slavík | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Únor:
29.2. - MSL kadetek

Březen
7.3. - Pálkařský trénink
14.3. - Pálkařský trénink
21.3. - BeeBall
28.3. - Brigáda
29.3. - MSL žáků

Duben
4.4. - MSL kadetek
5.4. - Turnaj žáků

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.