SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2019 částkou 61 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 25. 01. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье


téma * Softball - Italská mise
Vydáno dne 21. 08. 2018 (655 přečtení)

Fotogalérie     Je začátek dubna letošního roku. Na webu České softballové asociace se objevuje pozvánka na evropský pohár – European Massimo Romeo Youth Trophy v italském Collecchio určený pro děti do 13 let. Ze srandy říkám Honzovi Slavíkovi: "Pojedeme? Itálie volá" a Honza: "Proč ne". Udělali jsme předběžný průzkum mezi hráči v klubu. Zájem byl velký. Tak jsme podali přihlášku.

     Bohužel jak se blížil srpnový termín, tak začaly děti odpadat. Oslovili jsme tedy hráčky a hráče z jiných klubů. Opět velký zájem a opět s blížícím se termínem začaly děti odpadat. Necelý měsíc před turnajem jsme místo původně 22 přihlášených dětí měli pouze 11. Záchrana přišla z Kunovic. Na poslední chvíli do týmu přibyly 3 nadhazovačky. Těsně před odjezdem se ze zdravotních důvodů odhlásila Kristýna Oujezdská. V den odjezdu tak máme 13 dětí, 3 kouče a 2 členy technické podpory. Tým složený z několika klubů, ani jeden trénink na sehrání, někteří se ani navzájem neznaly. Říkali jsme si, že budeme rádi, když neuděláme ostudu a dovezeme aspoň jednu výhru. Nikdo z nás ani netušil, jak jsme se v tuto chvíli hluboce mýlili.
     V pondělí 13.8. vyrážíme vlakem z Brna směr Collecchio v Itálii. Cesta vlakem proběhla bez větších komplikací. Přestupy mezi vlaky, i přes velká zavazadla, zvládáme levou zadní. V úterý 14.8. ve 13:30 jsme na místě. Ubytujeme se v místní tělocvičně hned vedle areálu a čekáme na slavnostní zahájení. To je bohužel zrušeno pro bouřku. Večer nás čekal technický mítink při kterém proběhla i certifikace pálek na turnaj.
     Ve středu 15.8. už běží turnaj na plné obrátky. První utkání ve skupině jsme odehráli proti ukrajinskému týmu Molecules. Ukrajinská nadhazovačka nás do druhé směny držela na uzdě a stav byl 0 : 1 pro Molecules. V dohrávce třetí směny jsme se konečně chytli na pálce a dali 4 body. Před čtvrtou směnou je stav 4 : 2 pro nás. V dohrávce 4. směny přidáváme 3 body a je jasné, že vítězství je naše. Pravidla turnaje umožňovala zisk pouze 4 bodů za směnu. V páté směně měníme sestavu, potřebovali jsme vyzkoušet všechny hráče. Úvodní zápas jsme vyhráli 7 : 5.
     V druhém utkání dne jsme odpoledne nastoupili proti reprezentaci Katalánska. Katalánsko v loni celý turnaj vyhrálo. Do zápasu jsme tak šli s velkým respektem. Ale náš tým nás příjemně překvapil. Velmi vyrovnané utkání po celou dobu. Hlavně obranu jsme měli na vysoké úrovni. Stav utkání byl před dohrávkou třetí směny 2 : 2. Bohužel v dohrávce třetí směny jsme si vybrali slabou chvilku, kterou Katalánky využily a nasypaly nám 3 body. Pak jsme se uklidnili a opět hráli skvěle. Bohužel jsme prohrály 2 : 5. I přes prohru velmi dobrý zápas. Dokonce i trenér Katalánska chválil naši precizní hru v poli.
     Ve čtvrtek 16.8. ráno nastupujeme v českém derby proti Merklínu. Merklín minulý rok obsadil druhé místo. Začátek zápasu nám vůbec nevyšel. Hned v první směně nám dal Merklín tři body a vypadalo to na ručník do ringu. Ale nevzdali jsme to. Naše hra se postupně, směnu od směny, zlepšovala. Naše obrana pracovala od druhé směny velmi dobře. A ve třetí směně se probrala i naše pálka. Čtvrtá směna již byla plně pod naší kontrolou. Pátá směna se už kvůli času nehrála. Vyhráli jsme 9 : 5.
     Poslední zápas ve skupině jsme sehráli s ruským týmem Kalita 2. V případě výhry by jsme hráli o medaile. Při nástupu jsme se trochu zalekli velikosti ruských hráček. Výškový průměr soupeřek byl výrazně vyšší. Takové ruské mašiny :-). Ale výška není vše. Od první minuty jsme měli utkání plně pod kontrolou. Skvělá obrana nedovolila Ruskám skórovat na domácí metě. Naopak naše pálka byla velmi dobrá. Před dohrávkou 4. směny jsme vedli 9 : 0. A toho jsme využili a do posledních dvou směn jsme přeskládali sestavu a na nadhoz poslali naše záložní nadhazovačky. Vyhráli jsme 12 : 4 a zajistili si tak boje o medaile.
     V pátek 17.8. byly na pořadu dne zápasy ve finálové skupině. Ze základní části jsme si do finálové skupiny přinesli prohru s Katalánskem. Pokud jsme chtěli hrát ve finále, znamenalo to porazit reprezentaci Itálie a Joudrs Navy Praha. Prvně jsme hráli s Itálií. Velmi vyrovnané a dramatické utkání od první do poslední minuty. Zápas měl velmi svižný spád, celých 5 směn se odehrálo za 70 minut. Italská reprezentace hrála velmi dobře a precizně. Ale drželi jsme je na uzdě. Bohužel Italky využily našich dvou chyb v obraně a na ty skórovaly. My jsme sice dokázali dvakrát obsadit druhou a třetí metu, ale bod jsme z toho nevytěžili. I přes těsnou prohru 0 : 2, šlo o náš asi nejlepší zápas na celém turnaji. Prohrou se nám uzavřela cesta do finále.
     V druhém duelu dne proti Joudrs Navy Praha už o nic nešlo. Ať tak, nebo tak, v sobotním zápase o 3. místo opět nastoupíme proti Joudrs. Této výhody jsme využili k tomu, že jsme si vyzkoušeli záložní sestavu a šetřili naše trio nadhazovaček do bojů o finále. I přes to, že jsme do utkání postavili záložní, nikoliv slabší, sestavu jsme drželi s Joudrs krok. Zápas byl hodně bohatý na doběhy. V dohrávce 4. směny jsme stáhli skóre na 9 : 9 a i po časovém limitu jsme si vynutili prodloužení. V poslední směně se podařilo soupeřkám otočit výsledek na konečných 9 : 12. Tato prohra ale nic neznamenala. Naopak jsme si vyzkoušeli, že i když nehrajeme v nejsilnější sestavě, dokážeme hrát velmi vyrovnané utkání. Bohužel v tomto zápase se nám nešťastně zranila při slajdu nadhazovačka Julie Dominiková a nemohla tak zasáhnout do boje o 3. místo.
     V sobotu 18.8. nás čekal zápas o 3. místo, zápas o všechno proti Joudrs Navy Praha. Kdo z nás tušil při odjezdu, že se dostaneme tak vysoko. Už při rozcvičování byla na našem týmu vidět skvělá a bojovná nálada. A ta se nás držela po celé utkání. První směna byla velmi vyrovnaná a stav byl 2 : 2. Druhá směna byla na obou stranách bez bodu. Ve třetí směně jsme v útoku pořádně zabrali a dosáhli max. počtu čtyř bodů ve směně. Ve čtvrté směně přidali další 3 body a v tu chvíli bylo jasné, že nás Joudrs už nemůžou dotáhnout. V páté směně jsme tak mohli v klidu obměnit posty a v poklidu utkání dohrát do vítězného konce. Výhra 9 : 6 a 3. místo bylo doma!!! Propukla velká radost. Večer pak proběhlo slavnostní vyhlášení a na našich hrudích se blyštily bronzové medaile. To si zasloužilo oslavu v místní pizzerce :-). Pěkný dárek k 25. výročí založení klubu.
     A v neděli v poledne nás čekal návrat. Při návratu jsme se podívali do Benátek a pak hurá domů.
     Když si vzpomenu, v jakých porodních bolestech a komplikacích vznikal náš tým pro tento turnaj, tak mě ani ve snu nenapadlo, že budeme na bedně. Tento TÝM SNŮ byl zápas od zápasu lepší a lepší. Celkově působil velmi kompaktně, žádný slabý článek. Všichni ze sebe vydali maximum. Na všech byla vidět chuť hrát, poprat se s nezdary. Za sebe i ostatní kouče musím říci, že to byl jeden z nejlepších týmů v mé trenérské kariéře, které jsem kdy koučoval. Díky.
     Rovněž organizace turnaje byla na velmi vysoké úrovni. Kvalitní rozhodčí, velmi dobré zdravotnické zabezpečení. Vše běželo jak na drátku. Možná si někteří trochu postěžovali na stravu, na oběd pasta, na večeři pasta a tak dokola. Ale mě osobně chutnalo :-).

     Sestava Týmu snů:
     SK Sever Brno – Tereza Doleželová, Martin Doležel, Vojtěch Slavík, Nikola Schwarzová, Kateřina Zdražílková
     Snails Kunovice – Julie Dominiková, Klára Halíková, Emma Šuranská
     SC Dvůr Králové nad Labem – Adam Buřval, Melánie Havranová, Veronika Němečková
     Hroši Havlíčkův Brod – Barbora Houdková
     Waynes Pardubice – Aneta Rambousková
     Koučové - Matěj Urbánek, Jan Slavík, Michal Doležel
     Technická podpora - Bianca Schwarzová, Richard Dominik

     Podrobné výsledky a statistiky z turnaje EMRYT 2018

     FOTOGALÉRIE

Související články:
Softball - Oslabené žákyně (08.05.2018)
Softball - Premiéra žákyň (15.04.2018)

[Aktuální známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Michal Doležel | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Leden:
25.1. - Otrokovický slajd
26.1. - MSL TeeBallu
Únor:
1.2. - Bruslení
8.2. - MSL TeeBallu
29.2. - MSL kadetek

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.