SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2019 částkou 61 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 06. 06. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Nejmladší softballisté ZŠ Šitbořic slaví na MČR 4. místo!
Vydáno dne 05. 06. 2018 (816 přečtení)

Fotogalérie     V loňském školním roce na MČR v beeballu slavily ZŠ Šitbořice největší úspěch školy a obce v pálkovacích sportech. Urvaly totiž bronz! Tehdy to vůbec nečekaly. To zmíněné štěstí jim letos v Praze tentokrát nepřálo v losu jednotlivých skupin. Ty byly celkem tři po 4 týmech. Celkově tedy 12 účastníků MČR oproti loňským osmi. Los skupin byl nakonec rozhodující pro celý jejich výsledek. Ten byl sice famózní, ale…

     Ve skupině A narážíme hned v prvním zápase na pozdějšího suverénního vítěze celého MČR ZŠ Pastviny Brno. Od začátku utkání hrajeme famózně. Náš velmi mladý tým založený zejména na dravém mládí třeťáčků, doplněn o zkušené dívky z páté třídy, soupeře drtí dalekými odpaly. Obrana, to co lze, bezpečně pochytá. To, co letí až za kužely (hranice označující home-run) se chytat nedá. Zápas je nesmírně vyrovnaný, trenér Brna nechápe, kdo to jsou Šitbořice a po utkání určitě hledá naši ves na mapě. Před dohrávkou poslední směny (dle hracího času) dokonce vedeme 18:16. Udržet však dvoubodový rozdíl proti nejlepším pálkařům na turnaji, když většinu odpalů posílají až za kužely bylo nemožné. Fantastický výkon našich žáků nestačil na nejlepší tým na turnaji. Prohráváme pouze 18 : 19!
     Asi po 5 minutách (systém turnaje zřejmě byl: odehrát vše v co nejkratším čase) nastupujeme proti obrovským hráčům ZŠ Hlohovec. Mimochodem žádný beeballový nazdárek. Tento tým hraje školní soutěž po celý rok. První směna končí záhadně 2:1 pro nás. Proč záhadně? V beeballu padá za směnu velké množství bodů a vše je o pálce a zadním poli. Ve druhé směně se dostáváme na koně. Dáváme maximální počet 7 bodů a jdeme do trháku. Soupeři však podobně vyjde čtvrtá směna a utkání je velmi vyrovnané. Před dohrávkou prohráváme 18 : 21. Jsme pod tlakem, víme, že musíme dát alespoň 4 body. Žáci však máknou a vítězství 22 : 21 urvou na poslední chvíli. Podávají takové výkony, že na lavičce létají z mých úst jen superlativa.
     A opět. Pauza asi 5 minut. Čeká nás sympatický, leč zřejmě nejslabší tým skupiny, ZŠ JW Praha. Na pálce opět excelujeme. Dáváme několik homerunů. Soupeř hraje velmi dobře. Lépe než ve svých předchozích utkáních. Naši však jdou za vítězstvím a vyhráváme 24 : 18! Ve skupině tedy končíme těsně druzí a to znamená, že budeme bojovat o 4. – 6. místo! Bohužel, systém je nekompromisní, nedává nám při tak skvělých výkonech šanci bojovat o medaile. O ty si nakonec zahraje ZŠ Šlapanice (jedno z tréninkových center SK Sever Brno).
     Po asi 10 minutách nastupujeme na neregulérním hřišti s umělou trávou. První tři zápasy jsme totiž hráli na nejlepším hřišti č. 1 s klasickou antukou a trávou. Posílám děti přezout kopačky za boty, ale nebylo to moudré rozhodnutí. Někteří kloužou jak na ledu a dochází i několika menším zraněním vlivem nevhodného povrchu. Posílám děti opět pro kopačky. Mezitím se hraje. Homerun představuje asi 5 m síť ve vzdálenosti asi 15 metrů od stativu. Hrozné. Všichni se snaží ji cíleně přepálit a místo beeballu se hraje o puntíkatý dres nejlepšího vrchaře. Ale zpět ke hře. Hrajeme ve skupině o 4. – 6. místo se ZŠ Hrušky. Podobně postavený tým jako ZŠ Hlohovec. Proti našim prckům nastupují velcí chlapi – páťáci. Ale co, opět jim to tam nasázíme! Pálíme zase lépe než soupeř. Rozhodčí je tragická, občas jí musíme i poradit. Hrušky pálí taky skvěle a před naší dohrávkou je skóre vyrovnané. 14 : 14. Stačí nám tedy dát bod. Kluci a holky jsou absolutně koncentrovaní a ten rozhodující bod samozřejmě zaznamenáme! 15 : 14.
     A máme konečně půl hodiny pauzu. Nutno poznamenat, že jsme odjížděli 5:15 ze Šitbořic. Sám nechápu, jak to, že děti ještě vůbec stojí na nohou. Natož, že hrají tak dobře. Tenhle tým funguje jako žádný jiný. A čeká nás další regionální rival ZŠ Lednice. Jen tak pro zajímavost, na turnaji je většina týmů z Moravy – kromě nás ještě ZŠ EP Brno, ZŠ Pastviny Brno, ZŠ Šlapanice, ZŠ Hlohovec, ZŠ Rakvice, ZŠ Hrušky, ZŠ Lednice. Komplet týmů doplňují 2 pražské školy, jedna pardubická a ZŠ Sadská. Takže jdeme na ty Lednice. Další tým obrovských chlapů proti našim mrňatům. Opět sázíme bod za bodem. Pálce se nedá nic vytknout. Utíkáme až na skóre 22 : 14. Lednice už nemohou dotáhnout a tak utkání končí bez jejich dohrávky. Šťastně se objímáme a slavíme fantastické 4. místo na turnaji – na mistrovství České republiky v beeballu ZŠ.
     Náš jediný přemožitel (připomínám, že máme bilanci 4 výhry a pouze 1 prohra o bod) ZŠ Pastviny Brno ve finálové trojce zcela jasně přejede jak Šlapanice tak Pardubice a po loňském druhém místě slaví titul. Nemohli jsme hrát líp, nebyly chyby, předvedli jsme maximum. Konkurence za rok obrovsky poskočila a troufám si tvrdit, že zejména kvůli nešťastnému nasazení do skupiny se ZŠ Pastviny končíme bez medaile. Na děti jsem ohromně pyšný. Ještě musím zmínit, že hned ve druhém zápase se nám zranila opora týmu Ema Vozdecká a v posledních dvou zápasech si menší zranění odnesl skoro celý tým. Tým se však semknul a bojoval. A bojoval skvěle!

     Kompletní výsledky na webu ČSA

     Konečné pořadí na webu ČSA

     EXTERNÍ FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Tomáš Mottl | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Červen:
6.6. - Turnaj žáků
7.6. - Turnaj žáků
13.6. - MSL kadetek
14.6. - Turnaj kadetů
20.6. - CoachBall
21.6. - TeeBall
21.6. - MSL žáků

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.