BRNO
SK Sever Brno - Hlavní stránka

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice, Teplárny Brno a.s. a A+J ploty s.r.o.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.

Dnešní datum: 16. 12. 2018   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Velmi chutné brambory z MČR v teeballu!
Vydáno dne 15. 06. 2017 (492 přečtení)

Externí Fotogalérie     Přesně před 14 dny jsme slavili historický úspěch naší školy, když se nám podařilo vybojovat bronz na MČR v beeballu - zjednodušené formě softballu do 5. třídy. Tehdy jsme si na takové umístění ani nepomysleli. Naopak na MČR v teeballu (pro žáky do 9. tříd) jsme však měli celkem slušné ambice. Většina našich hráčů nastupuje nejen ve školní softballové lize, ale také za SK Sever Brno v rámci Moravské ligy žáků nebo kadetů.

     Ovšem ještě před začátkem turnaje bylo jasné, že nepůjde o procházku růžovým sadem. Praha, Pardubice, Břeclav,... A naše malinkatá škola proti nim.
     Při pohledu na výšku a váhu některých hráčů soupeřů bylo jasné, že náš mladý tým (2 šesťáci, 2 sedmáci, 5 osmáků a dva deváťáci) bude mít plné nohy a ruce práce aby uspěl.
     Osm týmů bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupině "A" jsme nejprve narazili na ZŠ Polabiny Pardubice. Se stejným soupeřem jsme si loni celkem snadno poradili.
     Tentokráte však byl zápas velmi vyrovnaný. Po třech směnách jsme sice vedli 6 : 3, ale soupeř byl velmi zdatný na pálce a nám se v tomto zápase nepodařilo pálit tak, jak to umíme. V páté směně nasázel soupeř 4 body a na světě bylo drama. Pardubice jsme však už do vedení nepustili a pohlídali si vítězství 11 : 8.
     V dalším zápase s baseballovou ZŠ Bílá Praha (farma Kotlářky - nejlepšího baseballového týmu Prahy) jsme příliš šancí neměli. Soupeř disponoval obrovitými chlapy. Vypadalo to, jako kdyby nastoupili žáčci proti středoškolákům. Soupeř od začátku sypal body. V jedné ze směn jsme měli obsazené všechny mety a na pálce byl náš nejsilnější pálkař. Kdyby dal homerun, mohli jsme Prahu potrápit. Výsledek 6 : 20 však hovoří za vše. Pozitivem je, že Bílá Praha nakonec celé MČR vyhrála a náš výsledek byl ještě velmi slušný.
     Další zápas byl pro nás stěžejní. Tak jako na MČR v beballu. V cestě za druhým místem ve skupině stála Slovácká Břeclav. Velmi dobrý tým s nadějnými softballovými hráči a naši staří známí. Břeclav se taky hned od začátku dostala do vedení. Naši hráči se však probudili a po kanonádě ve třetí směně větší drama již nepřipustili. Soupeře jsme nakonec rozstříleli 19 : 5. Zajistili jdme si tak druhé místo a souboj o celkové třetí místo na MČR!
     Ve druhé skupině těsně zvítězil Kostelec před Budějovicemi, našimi kamarády ze Šlapanic a Lednicí.
     Bylo jasné, že nás čeká další velmi silový baseballový tým z Budějovic. Souboj o třetí místo nabídl nádherný teeball který diváky zvedal ze sedadel. Budějovice sice nasypaly v první směně 5 bodů, ale my se pochlubili třemi homeruny ve druhé směně, kdy jsme zaznamenali maximálních 6 bodů. V každé ze směn však byly Budějovice díky svým obrovitým hráčům schopny zahrát homerun a nakonec nám uštědřily porážku 14 : 19 a přisoudili nám nepopulární brambory.
     Naši hráči však podali úžasný výkon na hranici svých možností. Jsem na ně neskutečně pyšný a i když nezískali medaili tak jako před nedávnem beeballisté, čtvrté místo v této obrovské konkurenci a zejména vyrovnaný zápas s tak silnými Českými Budějovicemi nás nesmírně potěšil.
     Děkuji všem hráčům za maximální oku lahodící výkony, rodičům žáků za odvoz na turnaj a kouči Severu Brno Michalu Doleželovi za trenérskou pomoc!
     V kategorii 2. stupně tak dosahujeme na poli mistrovství ČR nejlepšího výsledku a po loňské osmé příčce tuto pozici vylepšujeme na místo čtvrté. Hranice mezi školními týmy naplněnými reprezentanty špičkových klubů baseballu a softballu a mezi hráči ze školního kroužku, kteří sice hrají různé softballové ligy, ale ne v tak kvalitních soutěžích byla patrná. Ale myslím si, že jsme na jeden z nich určitě měli, museli bychom však disponovat týmem složeným pouze z osmáků a deváťáků a to v naší malé škole není takřka možné. A poslední věc na závěr. Pokud by se hrálo MČR škol v softballu s nadhozem, jsem si jistý, že bychom na medaili dosáhli!

     Konečné pořadí Mistrovství ČR základních škol v TeeBallu:
     1. Základní škola Bílá Praha
     2. Základní škola Gutha - Jarkovského Kostelec n. O.
     3. Česko-anglické gymnázium České Budějovice
     4. Základní škola Šitbořice
     5. Základní škola Polabiny Pardubice
     6. Základní škola Šlapanice
     7. Základní škola Slovácká Břeclav
     8. Základní škola Lednice

EXTERNÍ FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Tomáš Mottl | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh

Prosinec
9.12. - Turnaj kadetů
15.12. - BeeBall


  Podporují náskulatý roh

MŠMT

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.