BRNO
SK Sever Brno - Hlavní stránka

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.

Dnešní datum: 16. 01. 2019   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - ZŠ Šitbořice slaví bronz na Mistrovství ČR v BeeBallu.
Vydáno dne 01. 06. 2017 (689 přečtení)

Externí Fotogalérie     Mistrovství ČR v beeballu základních škol se konalo v Chocni. Toto město se nachází v Pardubickém kraji v okrese Ústí nad Orlicí. Tamní softballová hřiště dobře známe z loňského roku. To jsme sem zavítali se žáky druhého stupně na MČR v teeballu.

     A co je to beeball a teeball? Beeball je nejjednodušší forma pálkovacího sportu pro nejmenší. Hráči pálí s pěnovou pálkou, měkkým míčem, hraje se pouze na 3 mety a bez rukavic i helem. To teeball je soutěž pro starší hráče, kde již používají kompletní softbalovou výzbroj a výstroj – tzn. helmy, opravdové pálky, tvrdší míčky, rukavice a hraje se na 4 mety. Oba tyto sporty včetně toho pro starší hráče – softbalu – vyžadují spoustu sportovních schopností a dovedností – běh, házení, chytání, koordinaci, sílu a mnoho dalších. Může se však uplatnit jak silový pomalejší hráč, tak i slabší, ale naopak velmi rychlý hráč. Někdo vyniká v hodech, jiný třeba zase v běhu.
     V našem prvním zápase na turnaji se utkáváme se ZŠ Elišky Přemyslovny Brno. Kouče, předsedu SK Sever Brno Michala Doležela, i hráče Brna dobře známe. Naši žáci hrají totiž za Sever v rámci Moravské teeballové i softballové ligy. V tomto zápase zprvu na výhru příliš nemyslíme. Jsme spíše skromní. Na turnaji – na jeho startu - nemáme větší ambice. Po dvou směnách – tzn., když se obě družstva 2x vymění na pálce i v poli – však zaznamenáváme skóre 7:7. Že by to nakonec mohlo vyjít? Maximálně se koncentrujeme. Další směna opět vyrovnaná - 10:10. Zaznamenáváme i první homerun na turnaji (tzn. odpal za plot ve vzdálenosti 35 m, kdy již hráč nemůže být autován). Vedeme 13:10, soupeř z Brna má však dohrávku. Tedy, má k dispozici 6 pálkařů, takže, může dát až 6 bodů. Díky naší skvělé obraně však dá pouze jeden a my slavíme neuvěřitelné, a jak se později ukáže klíčové, vítězství 13 : 11!
     Jsme součástí pětičlenné skupiny "A" společně právě s Brnem, favoritem z Havlíčkova Brodu, ZŠ Doloplazy a Rakvicemi. V druhé bojují Lednice, Břeclav, Hlohovec, Pardubice a Pastviny Brno.
     Ve druhém zápase, namotivovaní předchozím nečekaným úspěchem, si slušně zapálíme. Dáváme spoustu bodů a nakonec si proti Doloplazům vybojujeme vítězství 18 : 11. Dva zápasy, dvě výhry!!
     Další utkání bereme jako možnost vyzkoušet si všechny hráče které máme na turnaji na různých postech. O výsledek moc nejde. Hráči ze softballové bašty v republice – Havlíčkova Brodu - jsou jasně o třídu výš. Konečná prohra nás nemrzí. Našli jsme optimální sestavu na pozdější boje o umístění.
     Máme jasné druhé místo v naší skupině! Před utkáním o celkové třetí místo si však chceme zvednout sebevědomí a porazit posledního soupeře z „áčka“ z Rakvic. Našeho nejbližšího souseda naší vesnice porážíme docela těsně 13 : 9, když se soupeři podaří několik skvělých odpalů a naše hra není úplně optimální.
     Máme hodinu, čeká nás souboj o bronz na MČR. Vůbec jsme nečekali, že budeme bojovat o takto cenné umístění. Máme poměrně nezkušený tým, v základní sestavě dva druháci. Ti však zahráli famózně a v mnohém dorovnali svoje starší kamarády z 5. třídy. Občerstvujeme se, děti si jdou zapálit ze stativu, trochu zaběhat, rozházet. Vymýšlíme taktiku a dolaďujeme sestavu.
     A je to tady! 4. místo by bylo před turnajem skvělé, ale kdo chce být bramborový? Dvoutisícové Šitbořice a proti nám rivalové z našeho okresního města - Slovácká Břeclav. Velmi dobrý soupeř. Náš protivník z různých softballových soutěží v rámci SK Sever Brno. Dobře jej známe.
     Břeclav od začátku skvěle pálí a vede. Po první směně 3 : 5, po druhé 5 : 8. Soupeř umisťuje nechytatelné odpaly, naši se snaží, ale nestačí to. Třetí směna se nám povedla, snižujeme na rozdíl jediného bodu – 9 : 10. Jdeme na to, zatneme zuby a přitlačíme. Po další pálce a té poslední vedeme 13 : 10, ale soupeř má dohrávku. Má k dispozici 6 hráčů, kteří mohou zaznamenat až 6 bodů. Je to 13 : 13, udržujeme se zatnutými zuby remízu a následuje rozpal. Tak to budou nervy.
     Jak probíhá rozpal? První tři hráči každého týmu dle soupisky musí získat pro svůj tým co nejvíce met. Tzn. odpálíš a běžíš, nesmí ti to chytit ze vzduchu a ty se snažíš dosáhnout co nejvíce met – max. pro každého hráče jsou tedy tři body. První hráč na pálku – 2 body, skvělé! Druhý je aut ze vzduchu. Nevadí. Třetí hráč – 3 body. Celkem 5! A na pálku jdou břeclavští. Teď už je to na ně psychicky náročné. První dva hráče autujeme a je jasno. Třetí už na pálku ani jít nemusí. Je to doma!
     Propukne nefalšovaná euforie, radost z nečekaného úspěchu. Tu s námi oslavují i kamarádi z Brna, kterým děkujeme za podporu. Děti jsou jako v tranzu. Já se svým asistentem se radujeme s nimi. Turnaj nakonec bez překvapení ovládají žáci z Havlíčkova Brodu.
     Po pěti letech získává naše malá škola opět výrazného sportovního úspěchu v rámci celé České republiky. V roce 2012 jsme mezi "základkami" slavili titul v rámci florbalu, teď konečně zúročujeme také roky softbalového kroužku! Úspěch v rámci klání základních škol jsme čekali spíše s našimi žáky 2. stupně. Ale proč ne? Tam nás ještě mistrovství čeká. Na stejném místě 14.6.
     Třetí velká sportovní medaile naší školy! A spolu s ní i krásný pohár vezeme asi tříhodinovou cestou autem domů do Šitbořic. Pohádka je u konce, my z ní máme obrovskou radost. A že byla nečekaná, o to víc si ji užíváme!
      Dream team: Dominik Šabata, Šimon Urbánek, Filip Mrhálek, Petr Novotný, Stela Němečková, Soňa Přibylová, Alžběta Rozsívalová, Michaela Nečasová, Daniel Mottl, Samuel Němeček a Terezie Danielová.
     Asistent trenéra: Jan Kurdiovský
     Děkujeme také pořadateli za krásně uspořádaný turnaj a panu Dominiku Jankovi za pomoc při dopravě hráčů na turnaj!

     Konečné pořadí Mistrovství ČR základních škol v BeeBallu:
      1. Základní škola Štáflova Havlíčkův Brod
      2. Základní škola Pastviny Brno
      3. Základní škola Šitbořice
      4. Základní škola Slovácká Břeclav
      5. Základní škola Benešovo nám. Pardubice
      6. Základní škola Elišky Přemyslovny Brno
      7. Základní škola Lednice
      8. Základní škola Doloplazy
      9. Základní škola Hlohovec
     10. Základní škola Rakvice

EXTERNÍ FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Tomáš Mottl | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Leden
19.1. - Otrokovický slajd
26.1. - Rozhodčí IV. třída
27.1. - Teeballová liga

Únor
2.2. - MSL kadetek
23.2. - MSL žákyň


  Podporují náskulatý roh

MŠMT

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.