SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2019 částkou 61 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 30. 05. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Jak Morava dobývala Prahu
Vydáno dne 27. 05. 2015 (1136 přečtení)

Fotogalérie      V úterý 26.5.2015 se rozhodlo pět moravských škol dobýt Prahu. V tento den se v areálu na Krči uskutečnilo Mistrovství ČR základních škol v BeeBallu, 1. stupeň. Celkem se finálového turnaje zúčastnilo sedm škol. Jak už bylo napsáno, 5 škol z Moravy a k tomu 2 školy z Prahy.

     Náš klub jako jediný vyslal na dobývání Prahy dvě školy - ZŠ Šlapanice a ZŠ Elišky Přemyslovny Brno. Tým z Elišky vyrazil do Prahy jako předvoj velkého útoku už v pondělí večer. Základní část turnaje byla rozdělena na 2 skupiny. Ve skupině "A" hrály ZŠ Glowackého Praha, ZŠ Doloplazy, ZŠ Šlapanice a ZŠ Elišky Přemyslovny Brno. Skupina "B" byla tříčlenná - ZŠ Jana Wericha Praha, ZŠ Slovácká Břeclav a ZŠ Pastviny Brno.
     Nemilé překvapení nás čekalo těsně před začátkem turnaje, kdy bylo oznámeno, podle jakých pravidel se bude beeball hrát. Od klasických pravidel beeballu se v některých věcech výrazně lišily, což nahrávalo týmům, které měly starší a zkušenější hráče.
     Jako první z našich škol do bojů zasáhla Eliška proti ZŠ Glowackého. Od začátku zápasu se nám moc nedařilo na pálce. Obrana byla celkem dobrá. Ale slabá pálka zapříčinila výhru pražského týmu 18 : 13. Jak se později ukázalo, tato prohra byla pro Elišku klíčová.
     Druhé utkání by se dalo nazvat bratrovražedným bojem. Proti sobě nastoupily "naše klubové týmy" - Eliška a Šlapanice. Zápas byl od první minuty velmi vyrovnaný a dramatický. Skóre bylo po většinu času vyrovnané. V závěru, ale zabrali hráči z Elišky na pálce a vyhráli 17 : 11.
     V dalším utkání ve skupině nastoupily Šlapanice proti ZŠ Doloplazy - jasně nejmladší tým celého turnaje. Šlapanice neponechaly nic náhodě. Kvalitní hra v obraně, podpořená silnou pálkou zajistila Šlapanicím vysokou výhru 12 : 21
.      Aby nám hráči ze Šlapanic nevychladli, tak rovnou nastoupili do třetího utkání za sebou proti ZŠ Glowackého Praha. Rozjeté Šlapanice se silnějšího pražského týmu nezalekly a vyhrály jasně 16 : 9.
     Poslední zápas ve skupině odehrála Eliška proti Doloplazům. Utkání mělo jasný průběh. Silná pálka a dobrá hra v poli zajistila vítězství Elišky 14 : 20.
     Po odehrání základních skupin následovaly semifinálové boje. Ovšem v obou skupinách nastal stav, kdy tři týmy měli stejně výher a stejně proher. Po "kolečku" nakonec ZŠ Šlapanice skončily na 1. místě a bohužel Černý Petr o jeden doběh padl na ZŠ Elišky Přemyslovny.
     V semifinále se Šlapanice potkaly s výrazně starším týmem ze ZŠ Jana Wericha Praha. Ale děti ze Šlapanic se držely a nedaly svoji kůži zadarmo. Bohužel Šlapanice v boji o finále prohrávají 13 : 20.
     Mezitím Eliška hraje se ZŠ Slovácká Břeclav o 5. místo. Rovněž v břeclavském týmů jsou starší hráči. Elišce se moc nedařilo na pálce, naopak soupeř pálil skoro pokaždé do zadního pole. Trochu se i projevilo rozladění z konečného umístění ve skupině. Zápas končí vítezstvím Slovácké 6 : 18
.      V boji o konečné 3. místo nastupují Šlapanice proti ZŠ Glowackého. V základní části Šlapanice protihráče porazily, takže šance na medaile byly veliké. Po celkem vyrovnaném začátku se bohužel v druhé půlce utkání přestalo Šlapanicím dařit na pálce. ZŠ Glowackého Praha zvítězila 8 : 22.

     Konečné pořadí Mistrovství ČR:
     1. ZŠ Pastviny Brno
     2. ZŠ Jana Wericha Praha
     3. ZŠ Glowackého Praha
     4. ZŠ Šlapanice
     5. ZŠ Slovácká Břeclav
     6. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
     7. ZŠ Doloplazy

      I přesto, že "naše" školy nedosáhly na stupně vítězů, předvedly děti pěknou hru. Spolu se ZŠ Doloplazy byly ZŠ Šlapanice a ZŠ Elišky Přemyslovny nejmladšími účastníky mistrovství. Pokud nám vydrží stejné sestavy, tak příští rok můžeme počítat s medailemi.

FOTOGALÉRIE


[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Michal Doležel | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Květen:
30.5. - MSL žáků
31.5. - Turnaj juniorů

Červen:
6.6. - Turnaj žáků
7.6. - Turnaj žáků
13.6. - MSL kadetek
14.6. - Turnaj kadetů
20.6. - CoachBall
20.6. - MSL žáků
21.6. - TeeBall
21.6. - MSL žáků

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.