SK Sever Brno - Hlavní stránka
MŠMT JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO MČ BRNO-SEVER MČ BRNO-NOVÝ LÍSKOVEC

Založeno v roce 1993.
Činnost Sportovního klubu SEVER BRNO, z.s. finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravský kraj,
Statutární město Brno, Městská část Brno-sever, Městská část Brno-Nový Lískovec, Město Šlapanice a Teplárny Brno a.s.
Podporují nás: SportObchod.cz, ERROR Servis, GIVT, Sphere.
Město Brno podpořilo činnost klubu v roce 2019 částkou 61 000,- Kč.

Kam za sportem v Brně


Dnešní datum: 02. 06. 2020   | Hlavní stránka | Informace o klubu | Fotogalérie | Diskuzní fórum | Chat | Ankety | Stáhni si | WWW odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh

Hlavní stránka
Informace o klubu
Fotogalérie
Diskuzní fórum
Chat
Ankety
Stáhni si
WWW odkazy

Personalizace stránek
Rozšířené vyhledávání


  Oddíly v klubukulatý roh
mínus Informace o klubu
plus Lední hokej
mínus Lyžování
plus Softball
plus Stolní tenis
plus Triatlon

  Přihlášeníkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového uživatele!


  Sídlo klubukulatý roh

SK Sever Brno
Bieblova 22
613 00 Brno
mobil: 608 610 842
e-mail:
info(at)sk-sever-brno.org


  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
na SK Sever Brno!  Sportovní zprávykulatý roh
выбрать детское постельное белье

téma * Softball - Závěr sezony se ctí, ale mohlo to být lepší
Vydáno dne 26. 10. 2011 (1186 přečtení)

     Softballovou sezonu mužů uzavřel o víkendu 24.9. a 25.9. závěrečný turnaj v Opavě. Z původního počtu šesti týmů se nakonec zúčastnily čtyři – Univerzita a Zlín se na poslední chvíli odhlásili. Sever jel do Opavy na tabulkovém čtvrtém místě, o které se dělil s týmem Lednice. Vzhledem k tomu, že ostatní dva týmy byly Kunovice a Opava, dalo se očekávat, že zrovna Lednice bude náš hlavní soupeř. Turnaj se hrál způsobem každý s každým v sobotu, v neděli dvě semifinále a poté o třetí místo a finále.

     Turnaj jsme začali zápasem právě s Lednicí. Sluníčko svítilo, příjemná teplota, ideální podmínky ke hře. Od začátku bylo vidět, že zápas bude vyrovnaný. Lednice se jako hosté ujali hned ze začátku vedení, Laďův nadhazovací stroj se rozjížděl trošku pomaleji. Pak ale nabral své obvyklé obrátky a i na pálce se dařilo, takže se skóre brzy otočilo v náš prospěch. Bulldogs ale také nezaháleli a pravidelně naše nahrané body vraceli, dokonce i jedním homerunem. Vyrovnaný zápas se nakonec otočil na soupeřovu stranu, když se mu v závěru podařilo několik dobrých odpalů a my už jsme nedokázali zareagovat. 7 : 9 pro Bulldogs.
     Druhý zápas proti Opavě již tak vyrovnaný nebyl, soupeř nasadil stejného levorukého nadhazovače jako v našem posledním střetnutí a stejně jako tehdy, i teď nám nadělal spoustu problémů. Naopak Opava si s Laďovými nadhozy nedělala žádné pupínky a vcelku pravidelně je posílala do pole. To pracovalo opět velmi dobře, bohužel některé odpaly se opravdu chytit nedaly a tak skóre narůstalo spíše na soupeřově straně. I přes některé povedené odpaly se Severu nepodařilo průběh utkání zvrátit a tak si připsal druhou prohru 12 : 6.
     Po druhém zápase v řadě následovala pauza, kdy jsme ošetřili různé bolístky, namazali klouby a nabaštili se. Poslední tým, který nás čekal, byly Kunovice. S těmi jsme v sezoně dvakrát prohráli, ale jejich sestava na turnaji se nezdála být úplně nehratelná. Zahájili jsme s Dinem na nadhozu. Tento turnaj byl nejspíš Dinovou derniérou v dresu Severu, a sám Dino před ním zhruba dva měsíce netrénoval nadhoz, ale i přesto se mu vcelku dařilo pálkaře soupeře držet na uzdě. Zato Sever bojoval s nadhozem Kunovic, který se nebál ani technických nadhozů a zdál se být těžkým oříškem. Kunovice se mezitím ujaly vedení. Ovšem pak se začalo na pálce dařit i nám, po několika chybách v soupeřově obraně a výborném Laďově koučingu jsme zápas otočili a ujali se vedení. To už na našem nadhozu stála Mili a nedovolila soupeři téměř nic, co by pole nebylo schopné vyoutovat. Nakonec však i Miluščiny nadhozy přečetli a díky tomu byli schopni vyrovnat, což vedlo zápas do tie-breaku za stavu 8 : 8. To už slunce nad Opavou zapadlo a na hřišti se začalo povážlivě šeřit. V první nastavené směně se podařilo nám i soupeři skórovat dvakrát, obrana se držela a hrála bez chyb. Ve druhém nastavení už byla vidět místo míčku opravdu jen žlutá šmouha. Nám se podařilo obsadit dvě mety běžci a poté Esi, ač byl nachlazený a pod prášky, vyslal neuvěřitelnou ránu za zadní pole, která znamenala doběh dvou bodů. Sám Esi pak po dalším odpalu doběhl pro bod a rázem skóre vypadalo mnohem radostněji. Byl to opravdu nervák, některé dokonce přivedl i k slzám, které se po třetím outu změnily v slzy štěstí, protože se Kunovicím nepodařilo vyrovnat a my jsme si tak ze soboty odnášeli jeden cenný skalp. Výsledek zápasu krásných 13 : 11.
     Všichni byli po náročném programu tak unavení, že večer ani neproběhlo žádné nadměrné veselí, a tak jsme ráno vstávali vcelku čerství na poslední dva zápasy. Výhra nad Kunovicemi nás posunula v pomyslné tabulce na třetí místo, kde nás ovšem zvláštním řízením osudu v semifinále potkala Opava, čili soupeř nejtěžší.
     I přesto jsme však zápas začali nadmíru dobře. Hned v první směně jsme na slabšího nadhazovače protočili pálku, ve druhé směně to samé a vedení bylo jasně na naší straně. Pak ovšem Opava vyměnila nadhazovače: do kruhu se postavil Zdeněk Mateřanka, přezdívaný miláček, a jeho reprezentační zkušenosti byly hned znát. Až do konce zápasu jsme se nedokázali srovnat s rychlostí jeho nadhozů, která byla opravdu kosmická. Zato Opavští postupně přidávali bodík za bodíkem a po jedné hrůzostrašné směně v obraně, kdy nám padaly balony z rukavic a nebyli jsme schopni zahrát out, se ujali vedení, které už do konce nepustili. Takže 12 : 6 pro Opavu.
     V závěrečném zápase o třetí místo nás tedy čekal tým Lednice. První velmi vyrovnané utkání dávalo naději, že bychom tu bednu mohli urvat, a s tímto cílem jsme do zápasu také šli. A dařilo se. Opět hned v úvodu jsme se ujali vedení, na které sice soupeř odpovídal, ale ne dost, aby utkání otočil. Pak se v jedné směně s našimi body doslova roztrhl pytel a naše vedení bylo čím dál pohodlnější. Jenže pak Laďa při dobíhání na domácí metu zranil soupeřova catchera a jeho ošetřování zabralo hodně času, rozhodčí odmítl ztracený čas nastavit a to se nám v závěru stalo osudným. Hned v další směně se totiž nejspíš přestala točit zeměkoule, jinak si nelze vysvětlit to, co se stalo. Lednice zahájila tlak na pálce, který jsme nebyli schopni zastavit, obrana chybovala a běžci běhali jak na prvního máje. Výsledkem bylo, že náš pohodlný náskok se zkracoval, až zmizel úplně a skóre se přehouplo na stranu soupeřů. Zde se projevil nedostatek času, takže místo abychom šli ještě naposledy na pálku a s výsledkem něco udělali, rozhodčí zápas ukončil a my jsme nějak nemohli uvěřit, že jsme takový zápas mohli ztratit. Asi ve všech zúčastněných to zanechalo smíšené pocity, věděli jsme, že na Lednici máme, ale nedokázali jsme to dotáhnout do konce. Což se nám, bohužel, na turnaji stalo vícekrát. Zápas skončil 15 : 9.
     Závěrem se sluší poděkovat všem, kdo na turnaj jeli, maraton pěti zápasů ve dvou dnech je opravdu slušná porce ke zvládnutí. A také je třeba něco vzkázat Justinu Mrvečkovi: Je skvělé, že odpískal celý turnaj, ale příště by se mohl soustředit více na pískání, než na kecání.[Aktuální známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Vojtěch Šprdlík | Informační e-mailVytisknout článek )

  Přihlášenkulatý roh
Neznámý čtenář

  kulatý roh
Facebook Twitter RSS
Týmuj.cz

Nábory.cz - sportovní a zájmové kroužky


  Kalendář akcíkulatý roh
Červen:
6.6. - Turnaj žáků
7.6. - Turnaj žáků
13.6. - MSL kadetek
14.6. - Turnaj kadetů
20.6. - CoachBall
21.6. - TeeBall
21.6. - MSL žáků

Kam za sportem v Brně


  Podporují náskulatý roh

Teplárny Brno

GIVT - přispějte nákupem našemu klubu

Error Servis - Servis PC

Sphere

CARTE


Redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.